Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Cibulková si už tento rok nezahrá, pre únavu ukončila sezónu

Dominika Cibulková si už v tomto roku súťažne nezahrá. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. okt 2017 o 21:08

Slovenská tenistka sa vzdala možnosti zahrať si aj na tzv. malých majstrovstvách sveta.

BRATISLAVA. Nedávna prehra s Belgičankou Elise Mertensovou v prvom kole turnaja v Pekingu /6:7 (4) a 1:6/ bola posledným súťažným vystúpením slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej (28) v tomto roku.

Cibulková priznala, že do konca sezóny sa už nepredstaví na žiadnom turnaji WTA vrátane rakúskeho Linzu, kde mala obhajovať celkové víťazstvo.

Rovnako sa vzdala možnosti zahrať si na tzv. malých majstrovstvách sveta pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji s právom účasti pre hráčky na 9. - 19. mieste v poradí sezóny 2017 plus jednu držiteľku voľnej karty.

Skončím niekde okolo dvadsiateho miesta, čo nebude zlé vzhľadom na to, akú som mala sezónu.


Dominika Cibulková, slovenská tenistka

"Dôvodom je únava. Mám pocit, že po náročnej a dlhej sezóne 2016 som únavu cítila na turnajoch počas celého tohto roka. Potrebujem si poriadne oddýchnuť. Možno budem doma, možno pôjdem na dovolenku a budem robiť všetko alebo aj nič," uviedla Dominika Cibulková v rozhovore pre RTVS počas sobotňajšej akcie Peugeot Tennnis Day v Bratislave.

V rámci nej Cibulková absolvovala autogramiádu s deťmi, na ktorej nechýbali ani jej kolegyne z fedcupového tímu SR Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová a Rebecca Šramková či niekdajšia mužská slovenská jednotka Dominik Hrbatý.

Informuje o tom portál STZ.

Cibulkovej aktuálne patrí desiata priečka v singlovom hodnotení WTA, ale aj v súvislosti s predčasným koncom sezóny ju čaká prepad.

"Skončím niekde okolo dvadsiateho miesta, čo nebude zlé vzhľadom na to, akú som mala sezónu," dodala Dominika Cibulková.

V roku 2017 si napriek slabším výsledkom utvorila rebríčkové kariérne maximum, keď sa v marci dostala na štvrté miesto.

4. miesto

  • v rebríčku je tohtoročné i kariérne maximum Dominiky Cibulkovej.
  • Dostala sa naň v marci.

V auguste v americkom New Havene si zahrala v jedinom tohtoročnom finále, neuspela proti Austrálčanke Darii Gavrilovovej.

Po sezóne 2016, keď Cibulková získala štyri turnajové prvenstvá vo dvojhre vrátane prestížneho na majstrovskom podujatí WTA Finals v Singapure, v tomto roku celkovo deviaty titul v kariére nepridala.

Súvisiace články