Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Djokovič verí Troickému, ktorý dostal dištanc

Viktor Troicki (Autor: TASR/AP)
SITA|7. aug 2013 o 15:12

Svetová jednotka verí, že jeho krajana ATP nepotrestá.

MONTREAL. Novak Djokovič je presvedčený, že jeho krajan a kamarát Viktor Troicki dostal 18-mesačný dištanc za porušenie antidopingových pravidiel neoprávnene.

"Nemáme istotu, ako sa jeho kauza vyvinie. Pochybujem však, že ho budeme mať k dispozícii na septembrové semifinále Davis Cupu. Všetci ho výrazne podporujeme, pretože je určite nevinný. Azda sa teda naozaj čoskoro bude môcť znova postaviť na kurt," cituje Tennis World vyhlásenie Djokoviča počas tohtotýždňového turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Montreale.

Troicki predznamenal, že sa hodlá odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne. ITF v júli potrestala 27-ročného belehradského rodáka za neposkytnutie vzorky krvi antidopingovej komisárke počas aprílového turnaja monackom Monte Carle.

Vzorku moču však bez problémov poskytol. Srb sa údajne pred testom necítil dobre a avizoval, že sa bojí injekcií. Troicki tvrdí, že chybu urobila komisárka. Údajne mu povedala, že nemusí odovzdať vzorku krvi, ak napíše vysvetlenie na ITF. "Keď zistila, že nepostupovala podľa predpisov, otočila sa mi chrbtom," uviedol srbský tenista, teraz 56. v renkingu.

Súvisiace články