Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Disciplinárka sa zaoberala Zuzulovej pochybením

TASR|28. dec 2011 o 17:33

Pochybením Veroniky Zuzulovej mal byť "skutok". Zuzulová však môže ďalej riadne pretekať.

NOVÝ SMOKOVEC/LIENZ. Slovenská zjazdárska reprezentantka Veronika Zuzulová bola v stredu predmetom zasadnutia Disciplinárnej komisie Slovenskej lyžiarskej asociácie (DK SLA). O priebehu a výsledkoch zasadnutia bude však verejnosť vedieť viac až o niekoľko dní, pravdepodobne až 2. januára nastávajúceho roka.

Sekretárka organizácie Petra Kurcábová pozvala pretekárku na disciplinárne konanie vo veci prešetrenia závažného pochybenia pri podpise Dohody o športovej reprezentácii na sezónu 2011/2012 medzi SLA a ňou.

Disciplinárka zasadla v smokovskom sídle SLA o 13.30 a "dotknuté strany", teda Veronika a Timotej Zuzulovci mohli byť zastupované splnomocnenou osobou.

Tesne pred 17.00 dostala TASR vyrozumenie od Petry Kurcábovej: "Len teraz sa skončilo zasadnutie. K priebehu zasadnutia - nie som oprávnená informovať do nadobudnutia platnosti zápisu a zaslania rozhodnutia dotknutým stranám."

Pozvánka na konanie prišla v čase pretekov Svetového pohára, navyše v medzisviatočnom období. Vyvstáva otázka, či bolo až také akútne, že sa prípad nemohol riešiť o týždeň neskôr po slalome SP v Záhrebe, po ktorom nasleduje dlhšia pauza až do slalomu v Maribore.

"V zmysle disciplinárneho poriadku SLA je povinnosť zvolať disciplinárnu komisiu na podnet člena SLA bezodkladne. Bod prejednávaný na DK bol obzvlášť závažný a urgentný, preto bolo zvolaná DK na dnešný deň," znie odpoveď zo sekretariátu.

Kurcábová následne TASR informovala, že pochybením bol "skutok". Zuzulová však môže ďalej riadne pretekať. Otec a tréner zjazdárky Timotej Zuzula zdôraznil, že pozvánku dostali mailom v utorok, teda deň pred ďalším podujatím Svetového pohára v Lienzi.

Zuzulová síce v Rakúsku bude štartovať až vo štvrtkovom slalome a stredajší obrovský slalom vynechala, avšak zo športovo-technických dôvodov, pozvánka na disciplinárne konanie v 900 km vzdialenej vysokotatranskej obci s tým nemala nič spoločné. Špičková svetová slalomárka sa v čase zasadnutia komisie chystala na večerné slávnostné žrebovanie elitnej skupiny pretekárok v Lienzi.

"Takéto niečo nám prišlo deň pred Svetovým pohárom. Keby som to dostal iba ja, tak to nejako rozchodím, ale poslali to aj na Veronikin mail a tak urobili ďalší úspešný pokus o jej deptanie," hnevá sa Zuzula. Pozvánku na konanie dostal aj on, oficiálne z titulu predsedu Lyžiarskeho oddielu Ski-Zu Bratislava. Ako TASR potvrdil manažér Zuzulovej tímu Róbert Magát, k zastupovaniu nedošlo: "Ja považujem toto za číre šialenstvo. Každý čo len trochu súdny človek musí uznať, že Veronika nemohla byť fyzicky prítomná. Nehovoriac o tom, že keď pozvánka príde deň pred konaním, tak je prakticky nemožné akékoľvek zmysluplné zastupovanie splnomocnenou osobou."

Súvisiace články