Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Diery pláta skvelý Janus, Čerepovcu má čo oplácať

Jaroslav Janus (Autor: SITA)
Tomáš Prokop|Publikované 25. jan 2013 o 18:00

Hokejistov Slovana Bratislava čakajú štyri domáce zápasy, v ktorých môžu rozhodnúť o postupe do play off.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava môže v najbližšom čase definitívne rozhodnúť o postupe do play off KHL. Štvoricu domácich zápasov dnes začnú proti Čerepovcu, ktorý je pred nimi v Západnej konferencii na piatom mieste.

V Čerepovci prehrali 0:6

Na ľade Severstaľu odohrali najhorší zápas v sezóne, keď prehrali 0:6.

„Máme im čo vracať. Nesmieme im dať toľko priestoru, ako sme im dali u nich. U nich sme boli trochu unavení, tiež sme mali problémy na letisku a celkovo sme to psychicky nezvládli, čo musíme teraz zmeniť,“ rozhovoril sa brankár Jaroslav Janus, ktorý podržal tím aj pri spomínanom debakli, keď chytil 33 z 39 striel.

V posledných zápasoch nehral Slovan v najlepšom zložení. Po odchode Andreja Sekeru s Ľubomírom Višňovským prišli zranenia Jána Lipianskeho a Michala Vondrku. Obaja však v piatok trénovali a mali by dnes nastúpiť.

Aj napriek viacerým zraneniam Slovan dokázal vyhrať v šiestich zo siedmich zápasov. Najväčšiu zásluhu má na tom práve Janus, ktorý sa prepracoval do desiatky najlepších brankárov v každej štatistike KHL.

„Stojí to veľa síl, ale bojujeme. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme aspoň bod. Teší ma, že sa mi aj osobne darí, pozriem očkom na štatistiky, ale tie nie sú rozhodujúce, stále nás čaká veľa práce.“

Janus odchytal už 41 zápasov

Brankár Slovana hovoril, že pred sezónou ani netušil, že na konci januára bude jedným z najvyťaženejších brankárov. Do soboty odchytal už 41 zápasov.

„Som šťastný, že dostávam šance. Nemôžem mať kolísavé výkony, lebo by sme sa nedostali do play off. Niekedy prichádza aj únava, ale tá sa rýchlo odbúra. Skvelú prácu odvádzajú naši maséri.“

Janusovi sa zatiaľ veľmi páči hra Mareka Svatoša, ktorý na tréningoch ukázal, že ešte nezabudol strieľať góly.

„Marek vyzerá na tréningoch veľmi dobre. Rýchlo korčuľuje a aj v nájazdoch už dokázal dať pár gólov. Dúfam, že to prenesie do zápasov.“

Ešte sedem zápasov

Dvadsaťštyriročný gólman priznal, že ho trochu mrzí, že nedostal nomináciu na januárový Zápas hviezd.

„Aspoň som si oddýchol. Aj ma mrzí, že som sa tam nedostal. Život ide ďalej. Možno dostanem šancu zahrať si podobný zápas v budúcnosti. Mám na čom pracovať.“

Po sobote čakajú Slovan doma ďalšie tri zápasy. Celkovo odohrá do konca základnej časti KHL ešte sedem stretnutí. Pred deviatym tímom konferencie, ktorý nepostúpi do play off, má momentálne Slovan náskok dvanásť bodov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články