Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Dementievová sa nechtiac dotkla Williamsových

SITA|Publikované 4. júl 2008 o 18:27

LONDÝN 4. júla (SITA, AP) - Ruska Jelena Dementievová prostredníctvom oficiálneho stanoviska zverejneného Tenisovou asociáciou žien WTA striktne odmietla, že by obvinila americké sestry Serenu a Venus ...

LONDÝN 4. júla (SITA, AP) - Ruska Jelena Dementievová prostredníctvom oficiálneho stanoviska zverejneného Tenisovou asociáciou žien WTA striktne odmietla, že by obvinila americké sestry Serenu a Venus Williamsové z vopred dohodnutého výsledku sobotňajšieho wimbledonského finále dvojhry žien.

"Ani na sekundu by som si nepomyslela niečo také. Chcela som iba povedať, že ide o veľmi zvláštnu situáciu, keď dve príbuzné bojujú o grandslamovú trofej. Vážim si Serenu i Venus a osobne si neviem predstaviť, ako by som zvládala podobné veci," uviedla Dementievová, ktorá vo štvrtkovom semifinále prehrala s obhajkyňou titulu z britskej metropoly Venus. Ruska na tlačovej konferencii povedala: "Určite to bude rodinné rozhodnutie." Neskôr sa obhajovala, že angličtina nie je jej materinským jazykom a vraj podcenila významové odtienky a rôzne možné interpretácie svojich slov.

"Som extrémna profesionálka vo všetkom na dvorci i mimo neho," pobúrene reagovala ešte pred vysvetlením celej záležitosti V. Williamsová a dodala: "Odovzdávam športu všetko a zároveň mám obrovské penzum úcty k sebe i mojej rodine. Každú pochybnosť o niečom z toho považujem za hrubú nezdvorilosť."

Serena a Venus Williamsové sú háklivé na prípadné relativizovanie "čistoty" ich vzájomných súbojov najmä od kauzy Indian Wells 2001. Vtedy Venus nenastúpila na semifinále pre zranenie a Serena sa počas finále proti Belgičanke Kim Clijstersovej stretla s takými silnými prejavmi nevôle publika, že odvtedy obe ignorujú toto kalifornské podujatie.

Richard Williams, otec a objaviteľ niekdajších jednotiek singlového rebríčka, ktoré teraz v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu postúpili do finále aj vo štvorhre, vyhlásil, že tradične nedokáže sledovať ani len fiftín zo súboja dcér a radšej v sobotu popoludní bude letieť do USA.


Súvisiace články