Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Švajčiarom budú chýbať najväčšie hviezdy, Hrbatý nominoval päticu hráčov

Dominik Hrbatý. (Autor: Diana Černáková SITA)
Sportnet|3. sep 2019 o 11:13

Zápasy euro-africkej zóny Davisovho pohára sa uskutočnia 13.-14. septembra.

BRATISLAVA. Kvinteto slovenských tenistov Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Filip Polášek, Igor Zelenay figuruje v nominácii na zápas euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku.

Duel sa uskutoční 13.-14. septembra na antuke pod otvorenou strechou AXA arény bratislavského NTC. Jeho víťaz postúpi do marcovej kvalifikácie o účasť na budúcoročnom finálovom turnaji v Madride.

Antuku vybrali takticky

Švajčiari pricestujú do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera a Stana Wawrinku - štvrťfinalistov záverečného grandslamu sezóny US Open.

Jednotkou Helvétov bude Henri Laaksonen, ktorý je v rebríčku ATP na 119. mieste. V nominácii kapitána Severina Lüthiho sú ešte Sandro Ehrat, Marc-Andrea Hüsler, Damien Wenger a Jérôme Kym.

V hre bola aj možnosť zvoliť si tvrdý povrch, ale v tom prípade by hrozilo, že by mohli prísť Federer s Wawrinkom. Pre našich divákov by to bolo skvelé, ale naše šance na víťazstvo by výrazne klesli.


Dominik Hrbatý

"Mal som veľkú dilemu, koho nominovať. Až mi bolo ľúto, že niektorých hráčov musím vynechať, ale do záverečnej nominácie mám ešte možnosť dvoch hráčov vymeniť.

Veľmi ma však teší, že všetci hráči chcú reprezentovať alebo aspoň s tímom trénovať. Budem sa rozhodovať na základe toho, ako im to pôjde v tréningoch," vyjadril sa na tlačovej konferencii v Bratislave Dominik Hrbatý.

"V hre bola aj možnosť zvoliť si tvrdý povrch, ale v tom prípade by hrozilo, že by mohli prísť Federer s Wawrinkom. Pre našich divákov by to bolo skvelé, ale naše šance na víťazstvo by výrazne klesli.

Navyše, je náročné pripraviť "hard", aby vyhovoval každému nášmu hráčovi. Antuku máme odskúšanú a tiež sme chceli trošku eliminovať súperových hráčov s výborným podaním," dodal Hrbatý.

Kližan sa musel prispôsobiť väčšine

Kližan sa prihováral za to, aby sa hralo na harde, hoci antuka je jeho najobľúbenejší povrch. "Momentálne prebieha hardová sezóna. Mám už svoj vek a prechod z tvrdého povrchu späť na antuku nie je jednoduchý. Rešpektujem však rozhodnutie väčšiny.

Na zápas sa teším, v našom tíme sa vytvorila super grupa. Urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili a v marci mohli opäť bojovať o postup na finálový turnaj v Madride," povedal líder slovenskej ekipy.

Vo štvorhre sa bude Hrbatý spoliehať na Poláška, ktorý prežíva životnú sezónu. Po boku Chorváta Ivana Dodiga vyhral prestížny turnaj Masters 1000 v Cincinnati a vo svetovom deblovom rebríčku sa vrátil do prvej tridsiatky.

"Proti Švajčiarom budeme v úlohe favoritov, no nemôžeme ich podceniť. Laaksonen sa pohybuje okolo prvej stovky a mladý Hüsler vyhral nedávno prvý challenger. Ťažko povedať, koho postavia do štvorhry. Vo februári v zápase s Ruskom hrali debla Laaksonen s Kymom a zdolali pár Rubľov, Donskoj, takže slabí určite nebudú."

Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 17.00 h, v sobotu od 16.00 sú na programe štvorhra a záverečné single. Hlavným rozhodcom bude Francúz Stephane Apostolou, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Egypťan Adel Nour a Britka Kelly Thompsonová.

Súvisiace články