Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Hancko zostáva v Prahe, Sparta sa dohodla s Fiorentinou

Dávid Hancko (vpravo) a Balázs Dzsudzsák v zápase kvalifikácie na EURO 2020 Maďarsko – Slovensko. (Autor: Martin Baumann TASR)
TASR|2. aug 2020 o 12:30

Súčasťou dohody je opcia na trvalý prestup.

PRAHA. Slovenský futbalista Dávid Hancko definitívne zostane v Sparte Praha aj v budúcej sezóne.

Sparta sa dohodla s Fiorentinou na predĺžení hosťovania o rok, súčasťou dohody je opcia na trvalý prestup.

Informoval o tom v nedeľu portál iDnes.cz, ktorému to potvrdili zdroje oboznámené s priebehom rokovaní.

Hancko prišiel z Fiorentiny do Sparty pred minulou sezónou, napriek rozpačitým začiatkom sa postupne vypracoval na oporu defenzívy, v ktorej vytvorili s krajanom Lukášom Štetinom stabilné stopérske duo.

Po skončení ročníka prejavila Sparta záujem o jeho trvalé angažovanie, no to narazilo na vysokú výkupnú klauzulu 6 miliónov eur.

"Hanci dal jasne najavo, že chce bezpodmienečne zostať v Sparte. Pod trénerom Kotalom spravil veľký pokrok.

Ukázal potenciál a kvalitu, práve preto sme ho pred rokom dotiahli na Letnú. Verím, že bude u nás naďalej rásť," uviedol športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický.

Hancko je rád, že aj v novej sezóne bude obliekať dres Sparty. "Vedenie Sparty i agent odviedli skvelú robotu, ale najdôležitejšie bolo, že som to tak chcel.

Aj napriek tomu, že nevyšiel prestup, povedal som, že tu aj tak chcem zostať. Dohodli sme sa na možnosti ďalšieho hosťovania. Nebolo to jednoduché, ale som rád, že to vyšlo.

Chcem sa poďakovať všetkým, najmä fanúšikom Sparty, pretože ich podpora a túžba po tom, aby som tu zostal, bola obrovská."

Súvisiace články