Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Hancko so Škriniarom? Pre Hapala to bude priveľký luxus

Dávid Hancko v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: Pavel Neubauer - TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|29. júl 2020 o 17:12

Život podriaďuje futbalu.

BRATISLAVA. Keď sa ho učitelia na základnej škole pýtali, čím chce byť, jeho odpoveď bola vždy rovnaká – futbalistom. Vždy to bol jeho sen.

Keď pred dvoma rokmi prestúpil Dávid Hancko za štyri milióny eur z MŠK Žilina do talianskej Fiorentiny, stal sa najdrahším obrancom, ktorý odišiel zo slovenskej ligy.

Prekonal dovtedajší rekord Tomáša Hubočana, ktorý v roku 2008 prestúpil do Zenitu Petrohrad za 3,8 milióna eur.

V talianskom klube však Hancko nedostal veľa príležitostí a aj preto v poslednej sezóne hosťoval v Sparte Praha, kde sa vypracoval medzi najlepších obrancov českej súťaže.

O žiadnom inom slovenskom futbalistovi sa v posledných mesiacoch nehovorilo v toľkých superlatívoch.

Na jeseň hrával pod tabletkami

Hanckovi sa však už hosťovanie v Sparte skončilo. Stále je kmeňovým hráčom Fiorentiny. A oba kluby sa vopred dohodli, že ak Sparta bude chcieť slovenského obrancu získať natrvalo, musí zaplatiť šesť miliónov eur.

Na pomery českej ligy je to šialená suma. Hancko by rád v Prahe ostal. Je spokojný na ihrisku i v súkromí, v Česku si našiel priateľku – tenistku Kristýnu Plíškovú.

Je však slovenský reprezentant hodný toľkých peňazí?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články