Rakúsko vysoko prehralo v súboji s Dánmi, tí pohodlne triumfovali

Dánski hokejisti na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|16. máj 2023 o 17:34

Rakúski hokejisti dnes podľahli Dánsku na MS v hokeji 2023, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2023 - skupina A

Dánsko - Rakúsko 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)

Góly: 10. Ehlers (Jensen Aabo, O. Lauridsen), 34. Andersen (Aagaard), 47. Jensen Aabo (Andersen, Aagaard), 52. N. Jensen (M. Lauridsen), 53. Lassen (Andersen), 58. Russell (Ehlers) – 28. Raffl (Schneider, Heinrich), 49. Schneider (Rossi, Maier)

Rozhodovali: Fernandez (USA), Hunnius – Hofer (obaja Nem.), Zunde (Lotyš.), vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3131 divákov.

Dánsko: Dichow – Lassen, M. Lauridsen, Koch, Jensen Aabo, Krogsgaard, O. Lauridsen, Gammelgaard – N. Jensen, Russell, Ehlers – Bödker, Poulsen, Storm – Scheel, Mölgaard, Andersen – Bau Hansen, Wejse, Olesen – Aagaard

Rakúsko: Kickert – Nickl, Wolf, Zündel, Heinrich, Maier, Brunner, Strong, Wimmer – M. Huber, Wukovits, P. Huber – Schneider, Nissner, Raffl – Haudum, Rossi, Zwerger – Thaler, Achermann, Ganahl

TAMPERE. Hokejisti Dánska zvíťazili v utorňajšom zápase A-skupiny na MS v hokeji nad Rakúskom 6:2. Duel hostila Nokia Arena vo fínskom Tampere.

Dáni pridali k piatim bodom za víťazstvá nad Maďarskom a Francúzskom ďalšie tri v zápase s Rakúskom, čím sa priblížili k postupu do štvrťfinále.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Dánsko - Rakúsko na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Po vyrovnanom úvode otvorili ako prví skóre Dáni. V 10. minúte potrestal nedôraz rakúskej defenzívy Ehlers, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah na turnaji.

Rakúšania zaváhali aj v 15. minúte, keď stratili puk pri zakladaní útoku, chybu obrancov však napravil brankár Kickert, ktorý zneškodnil pokus Wejseho.

Gólové parametre mala na opačnej strane v 17. minúte strela rakúskeho obrancu Heinricha, ale Dichowovi pomohla žrď.

II. tretina:

V 28. minúte už sa Rakúsku podarilo vyrovnať, keď v presilovke strieľal z prvej aktívny Schneider a puk sa od korčule Raffla odrazil do bránky.

Dánov mohol najskôr v 34. minúte poslať znovu do vedenia Ehlers, v úniku však Kickerta neprekonal. Podarilo sa to až o pár sekúnd Andersenovi, ktorý nedal Kickertovi šancu – 2:1.

EBE 24 Tampere - Na snímke hore tréner Dánska Heinz Ehlers v záípase základnej A-skupiny Dánsko - Rakúsko (6:2) na MS 2023 v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere 16. mája 2023. FOTO TASR/AP

Denmark's head coach Heinz Ehlers watches the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

- Fínsko Tampere hokej šport MS2023 A-sk. Dánsko Rakúsko
EBE 25 Tampere - Na snímke rakúsky brankár David Madlener inkasuje tretí gól v zápase základnej A-skupiny Dánsko - Rakúsko (6:2) na MS 2023 v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere 16. mája 2023. FOTO TASR/AP

Austria's goalie David Madlener fails to save Denmark's side's third goal by Jesper Jensen Aabo during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Denmark's Morten Poulsen, right, and Austria's Bernd Wolf battle for the puck during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Patrick Russell, right, and Austria's Thimo Nickl battle for the puck during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Nick Olesen, top, and Austria's David Maier battle for the puck during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Mathias Bau, left, and Austria's Nico Brunner battle for the puck during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Jesper Jensen Aabo, right back to the camera, celebrates with teammates after scoring his side's third goal during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Austria's Peter Schneider, right, celebrates with teammates after scoring his side's second goal during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Oliver Lauridsen, right, and Austria's Thomas Raffl, left, argue during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Patrick Russell, top, celebrates after scoring his side's sixth goal during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Patrick Russell, centre, celebrates with teammates after scoring his side's sixth goal during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Niklas Andersen, centre, celebrates with teammates after scoring his side's second goal during the group A match between Denmark and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

III. tretina:

Rakúšania mohli vyrovnať po päťdesiatich sekundách tretieho dejstva Nissner, ale za Dichowom druhýkrát zvonila žrď.

V 47. minúte napriahol spoza hráča Jensen Aabo a na svojom dvanástom šampionáte zabezpečil Dánom dvojgólové vedenie.

O necelé dve minúty ešte Rakúšania dokázali reagovať a na rozdiel gólu znížil Schneider.

V 52. minúte však opäť vyšla Dánsku početná výhoda a šiesty presilovkový gól na turnaji zaznamenal Jensen.

V 53. minúte definitívne rozhodol o treťom víťazstve Dánska Lassen. V 58. minúte ešte podčiarkol výbornú tretiu tretinu Russell, ktorý spečatil na konečných 6:2.

Hlasy po zápase

/zdroj: eishockey.at/:

Roger Bader, tréner Rakúska: "Myslím, že je veľmi trpké prehrať takýmto rozdielom. Ani zďaleka sa výsledok nepribližuje tomu, čo sme predviedli. Urobili sme veľmi veľa vecí dobre a správne. Keď si odmyslím výsledok, bol to vlastne v mnohých oblastiach pozitívny zápas."

Domov»MS v hokeji 2023»Rakúsko vysoko prehralo v súboji s Dánmi, tí pohodlne triumfovali