+ 1:24,75 min

16.

Dominik Dinár

+ 1:30,93 min

GLASGOW. Austrálsky cyklista Oscar Chamberlain si vybojoval titul majstra sveta v piatkovej časovke juniorov na MS v Glasgowe.

Na 22,8 km dlhej trati so štartom i cieľom v Stirlingu zdolal Brita Bena Wigginsa o takmer 25 sekúnd. Tretí skončil Nemec Louis Leidert (+34,11).

Z dvojice Slovákov sa na zvlnenej trati so záverečným stúpaním na kockách na Stirling Castle (800 m / 5,4 %) viac darilo Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý obsadil 14. priečku so stratou 1:24,75 min.

Matthias Schwarzbacher finišuje v časovke juniorov na MS 2023.
Matthias Schwarzbacher finišuje v časovke juniorov na MS 2023. (Autor: Matej Červenka)

"Zo začiatku fúkal dosť silný protivietor. Viac-menej to bolo vtedy, keď sme šli na rovine. Potom nasledovala ľavotočivá zákruta a do cieľa sa išlo hore-dole, čo mi vyhovovalo, keďže sa tam šlo viac-menej prerušované tempo.

Štrnáste miesto som určite nečakal. Išiel som asi najlepšiu časovku za posledné obdobie. Myslím si, že nie som úplne časovkár a dokázal som poraziť aj niektorých lepších časovkárov," povedal Schwarzbacher pre SZC.

Slovenský šampión v tejto kategórii Dominik Dunár skončil na 16. mieste s mankom +1:30,93. Celkovo klasifikovali 71 jazdcov.

"Prvá trištvrtina trate aj prvé dva kopce mi sedeli. Išiel som si svoje tempo. Na medzičasoch som sa držal na popredných pozíciách, s čím som spokojný. V poslednom kopci ma celkom vyplo, došli mi sily a šiel som na ťažkom prevode.

Som spokojný s mojim výkonom na prvých devätnástich kilometroch aj s výsledkom, aj keď to mohlo byť určite lepšie," povedal Dunár.

Dominik Dunár počas časovky juniorov na MS 2023.
Dominik Dunár počas časovky juniorov na MS 2023. (Autor: Matej Červenka)

Na elitnú desiatku stratil Schwarzbacher 25 sekúnd a zaznamenal najlepší slovenský výsledok v juniorskej časovke na MS od roku 2002.

Vtedy v Belgicku skončil na 10. mieste Matej Jurčo. O rok neskôr v Kanade bol Peter Velits na 14. priečke, pripomenul špecializovaný portál cycling-info.sk.

Domov»Cyklistika»Najlepší slovenský výsledok za dve desaťročia, zlato získal austrálsky junior