Olav Kooij z tímu Jumbo-Visma vyhral 5. etapu na Paríž - Nice 2023.
Olav Kooij z tímu Jumbo-Visma vyhral 5. etapu na Paríž - Nice 2023. (Autor: Twitter Team Jumbo-Visma cycling)
TASR|9. mar 2023 o 17:15

Žltý dres lídra celkovej klasifikácie si po najdlhšej etape udržal Pogačar.

+ 0 s

SAINT-PAUL-TROIS-CHATEAUX. Holandský cyklista Olav Kooij vyhral štvrtkovú 5. etapu pretekov Paríž - Nice.

Jazdec tímu Jumbo-Visma sa na 212 km dlhej trati zo Saint-Symphorien-sur-Coise do Saint-Paul-Trois-Chateaux presadil v záverečnom špurte pelotónu pred Dánom Madsom Pedersenom (Trek - Segafredo), tretí skončil Belgičan Tim Merlier (Soudal - Quick Step).

Žltý dres lídra celkovej klasifikácie si po najdlhšej etape tohtoročného itineráru udržal naďalej Slovinec Tadej Pogačar z tímu UAE Team Emirates. Ten sa na čelo klasifikácie dostal po stredajšej horskej etape, vo štvrtok obsadil 21. priečku.

"Už som niekoľkokrát triumfoval aj vlani, ale toto je pre mňa zatiaľ najkrajšie víťazstvo," povedal v prvej reakcii v cieli 21-ročný Kooij, ktorý sa tešil zo 16. prvenstva v profikariére.

+ 46 s

Domov»Cyklistika»Mladík v špurte zdolal Pedersena aj Merliera. Najkrajšie víťazstvo, tešil sa v cieli