Brabantský šíp má prekvapivého víťaza, Svrček skončil v sanitke

Francúz Dorian Godon (v strede) sa teší po víťazstve na klasike Brabantský šíp 2023. (Autor: AG2R CITROËN TEAM/ twitter)
TASR|12. apr 2023 o 18:20

Dorian Godon dosiahol životné víťazstvo.

nedokončil

OVERIJSE. Francúzsky cyklista Dorian Godon z tímu AG2R Citroën sa stal víťazom 63. ročníka belgickej klasiky Brabantský šíp.

V záverečnom šprinte mal viac síl ako druhý Ben Healy. Na tretej priečke finišoval Godonov tímový kolega Benoit Cosnefroy so stratou 21 sekúnd.

Slovák Martin Svrček spadol a preteky nedokončil. Po páde bol evidentne otrasený a televízne zábery ho zachytili, ako nastupuje do sanitky.

Dorian Godon dosiahol siedme profesionálne víťazstvo.

"Je to veľké víťazstvo, pretože tieto preteky vyhrali iba veľkí pretekári. Dnes to bolo veľmi náročné. Pokúsil som sa vždy nastúpiť do správneho úniku.

V priebehu dňa som sa cítil lepšie a lepšie. Do záverečného šprintu som si veril," citovala slová víťaza televízia Eurosport.

Domov»Cyklistika»Brabantský šíp má prekvapivého víťaza, Svrček skončil v sanitke