Cavendish stavil na dlhý špurt, nikto ho už nedokázal predstihnúť

Britský cyklista Mark Cavendish vyhral druhú etapu na pretekoch Okolo SAE 2022.
Britský cyklista Mark Cavendish vyhral druhú etapu na pretekoch Okolo SAE 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2022 o 15:45

V úniku bol aj český reprezentant Michael Kukrle.

+ 0 s

ABÚ ZABÍ. Britský cyklista Mark Cavendish z tímu Quick-Step Alpha Vinyl zvíťazil v pondelkovej druhej etape pretekov Okolo SAE.

V záverečnom špurte 176 kilometrov dlhej trasy z ostrova Al Hudayriat do Abú Zabí predstihol víťaza úvodnej etapy Jaspera Philipsena (Alpecin-Fenix). Vďaka zisku bonifikačných sekúnd však Belgičan naďalej vedie celkové poradie.

V rovinatej etape bola šprintérska koncovka očakávanou záležitosťou. Pretekárom bočný vietor problémy nenarobil a trojčlenný únik, v ktorom bol aj Čech Michael Kukrle, nebol pre pelotón prakticky žiadnou hrozbou.

Cavendish trošku netypicky stavil na dlhý špurt, ale napokon mu táto taktika vyšla. V cieli mohol oslavovať už svoje 158. víťazstvo v kariére.

"Som skrátka šťastný. Vedel som, že môžeme vyhrať, no sme tu len šiesti s dvoma mladými chlapcami, ktorí idú svoje prvé WT preteky, takže som veľmi hrdý na nich, ako to zvládli. Jazdili ako veľkí profesionáli.

Vydiskutovali sme si včerajšok, ktorý nevyšiel a všetci to skvelo zvládli. Videli sme, že Philipsen má výbornú formu, včera vyhral a cítil som, že sa blíži, no našťastie mi to stačilo," cituje Cavendisha web cycling-info.sk.