Quentin Pacher

Francúzsko

Groupama - FDJ

+ 0 s

MONTILLA. Dánsky cyklista Mads Pedersen vyhral piatkovú 13. etapu pretekov Vuelta a Espaňa.

Jazdec stajne Trek-Segafredo sa presadil v záverečnom špurte a 168,4 km dlhú trasu z Rondy do Montilly zvládol za 3:46:01 h.

Druhý finišoval Francúz Bryan Coquard (Cofidis) a tretí skončil Nemec Pascal Ackermann (SAE Team Emirates).

Na čele celkového poradia sa udržal Belgičan Remco Evenepoel z tímu Quick-Step Alpha Vinyl.

Priebeh 13. etapy na Vuelta a Espaňa:

Piatková trasa nemala kategorizované stúpanie, no mala zvlnený profil a najmä záver bol po miernom stúpaní 5 km pred cieľom, ktorý bol tiež do kopca.

Hneď po štarte vyrazili z pelotónu Julius van den Berg (EF Education-EasyPost), Ander Okamika (Burgos-BH) a Joan Bou (Euskaltel-Euskadi). Postupne si vypracovali náskok približne tri minúty a potom sa situácia dlho nemenila.

Na čele pelotónu pracovali najmä pretekári Trek-Segafredo pre Pedersena. Držiteľ zeleného dresu bol veľký favorit na víťazstvo v špurte do kopca.

Jeho súpermi boli najmä Coquard či Kaden Groves a ich tímy Cofidis a BikeExchange-Jayco sa čoskoro taktiež pripojili na čelo balíka.

Náskok vedúcej trojice v druhej polovici etapy rýchlo klesal a 20 km pred cieľom sa scvrkol na 20 sekúnd.

Do záverečných desiatich kilometrov už prišiel pelotón pokope. V poslednom stúpaní, ktoré sa začalo päť kilometrov pred páskou, sa nikto nepokúsil o úniku a tak sa rozhodovalo na záverečnom kilometri.

Špurt rozbehol ďaleko pred cieľom Ackermann, no došli mu sily, za ním sa vyviezol Pedersen a suverénne si prišiel po 25. víťazstvo v kariére a prvé na Vuelte. Tento rok bol už trikrát druhý.

V piatok je na programe horská etapa z Montora do Sierra de La Pandera na 160,3 km, cyklistov čaká záverečné stúpanie 1. kategórie dlhé 8,6 km a s priemerným sklonom 7,5 percenta.

6:28 min

Domov»Cyklistika»Pedersen sa konečne dočkal, trinástu etapu vyhral suverénnym spôsobom