Vlani zdolal na MS aj Svrčeka, v Katalánsku ukázal svoju rýchlosť

Francúzsky cyklista Axel Laurance vyhral 5. etapu Okolo Katalánska 2024.
Francúzsky cyklista Axel Laurance vyhral 5. etapu Okolo Katalánska 2024. (Autor: Volta a Catalunya/ X)
TASR|22. mar 2024 o 18:50

Lídrom celkového poradia je naďalej Tadej Pogačar.

+ 0 s

VILADECANS. Francúzsky cyklista Axel Lauranc vyhral 5. etapu pretekov Okolo Katalánska a dosiahol tretie profesionálne víťazstvo.

Jazdec tímu Alpecin-Deceuninck, ktorý vlani triumfoval na MS v Glasgowe v kategórii do 23 rokov aj pred tretím Martinom Svrčekom, sa presadil v záverečnom špurte 167,5 km dlhej trate z Altafully do Viladecans.

Druhý skončil víťaznej predošlej šprintérskej etapy Marijn van den Berg a na tretej priečke sa umiestnil skúsený francúzsky cyklista Bryan Coquard.

Výrazný náskok na čele celkovej klasifikácie si udržal Tadej Pogačar (UAE Emirates), ktorý má k dobru 2:27 minúty pred Mikelom Landom.