Tereza Kurnická.
Tereza Kurnická. (Autor: Facebook SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky)
TASR|2. jún 2024 o 22:08

Cyklistky sa museli vyrovnať s náročnými podmienkami.

SAN CARLOS. Slovenská cyklistka Tereza Kurnická obsadila na univerzitných MS v Kostarike 6. a 9. priečku v horskej cyklistike.

Jediná slovenská reprezentantka na štarte dvoch disciplín skončila šiesta v olympijskom cross country a deviate miesto si odniesla z eliminátora.

"Dnes po dlhom čase nepršalo a bolo fakt veľmi teplo, viac ako 30 stupňov. Náročné podmienky pre 'bajkové' preteky, keď sa organizmus rýchlo prehrieva. Bolo husté blato po celonočnom daždi, čo sa lepilo na kolesá.

Tereza odštartovala ako piata, po prvom kole šla s Nemkou, tá jej potom odskočila a skončila ako štvrtá a Tereza už v podstate až do cieľa jazdila sama na 6. priečke," opísal preteky MTB XCO Martin Fraňo, vedúci výpravy.

V slovenskej výprave sa už predtým na šampionáte blysla na ceste Nora Jenčušová. Získala bronz v časovke, striebro v kritériu a kompletnú zbierku skompletizovala zlatom v individuálnych cestných pretekoch.

Domov»Cyklistika»Cyklistka Kurnická sa na univerzitných MS dvakrát dostala do TOP 10