+7:28 min

-

Matúš Štoček

nedokončil

HASSELT. Belgický cyklista Tim Merlier sa stal majstrom Európy v cestných pretekoch na domácej pôde na majstrovstvách Európy v provincii Limburg.

V špurte 222,9 km dlhej etapy z Heusden-Zolderu do Hasseltu predstihol druhého Holanďana Olava Kooija a tretieho Estónca Madisa Mihkelsa.

Do boja o medaily sa snažil zasiahnuť aj slovenský reprezentant Lukáš Kubiš, finišoval na 14. mieste v rovnakom čase ako víťaz.

Na európskom šampionáte sa zišla kvalitná konkurencia, čo nebýva pravidlom. Tento rok však cestné preteky na MS vo Švajčiarsku šprintérom vyhovovať nebudú, a tak šampionát v Belgicku bol pre viacerých z nich posledným významným podujatím v sezóne.

Merlier sa dokázal presadiť, hoci Belgičania si nepripravili jednotnú tímovú taktiku a jeho súperom v špurte bol aj jeho krajan Jasper Philipsen, ktorý napokon obsadil 4. priečku.

Zvyšní traja Slováci sa nedostali do záverečného špurtu. Matúš Štoček sa dokázal prepracovať do úniku, ktorý však pelotón pohltil a napokon preteky nedokončil.

Andrej Líška i Pavol Rovder pomáhali Kubišovi a napokon prišli do cieľa spoločne s mankom 7:28 min na 62., respektíve 72. priečke.

Domov»Cyklistika»VIDEO: Kubiš ukázal v záverečnom špurte silné nohy, zlato zostalo v Belgicku