Daniel McLay

Veľká Británia

Arkéa Samsic

+ 0 s

CABO DE GATA. Austrálsky cyklista Kaden Groves vyhral stredajšiu 11. etapu pretekov Vuelta a Espaňa.

Jazdec stajne BikeExchange-Jayco sa presadil v hromadnom dojazde a 191,2 km dlhú trasu z ElPozo Alimentación do národného parku Cabo de Gata zvládol za 5:03:14 h.

Druhý finišoval Holanďan Danny van Poppel (Bora-Hansgrohe) a tretí skončil Belgičan Tim Merlier (Alpecin-Deceuninck).

Na čele celkového poradia sa udržal Belgičan Remco Evenepoel z tímu Quick-Step Alpha Vinyl.

Ešte pred etapou museli z pretekov odstúpiť pre nákazu koronavírusom piaty v celkovom poradí Simon Yates (BikeExchange-Jayco) a deviaty Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers). Celkový počet prípadov ochorenia tak stúpol na pätnásť.

Stredajšia etapa mala rovinatý až mierne zvlnený charakter a očakával sa hromadný dojazd. Pelotón pustil krátko po štarte do úniku len trojicu pretekárov, dostali sa doň Jetse Bol (Burgos-BH), Čech Vojtěch Řepa (Kern Pharma) a Joan Bou (Euskaltel-Euskadi).

Počas celého dňa sa išlo v pohodovom tempe, situácia zostávala rovnaká a únik mal 66 km pred cieľom náskok dve minúty. Krátko na to prišli cyklisti do uličiek mesta, kde Řepa na čele úniku nezvládol zákrutu a spadol.

Hneď potom dopadol rovnako aj majster sveta Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl), ktorý musel z pretekov odstúpiť.

Pokus trojice v úniku sa definitívne skončil 24 km pred cieľom a zvyšný úsek už išiel pelotón pokope. V záverečnom špurte si najlepšie vypočítal sily Groves, ktorý si pripísal premiérové víťazstvo na Grand Tour a deviate celkovo.

Vo štvrtok je na programe 192,7 km dlhá etapa z mesta Salobrena do Penas Blancas, prvá polovica sa ide po rovine a v druhej čaká na cyklistov jeden krátky kopec a záverečné stúpanie do cieľa 1. kategórie (18,9 km, 6,5%).

+ 6:45 min

Domov»Cyklistika»Preteky poznačili ďalšie odstúpenia, hromadný dojazd na Vuelte vyhral Groves