Artem Schmidt

USA

+ 1:37 min

WOLLONGONG. Britský cyklistka Joshua Tarling zvíťazil v utorňajšej časovke juniorov na MS v cestnej cyklistike v austrálskom Wollongongu.

Trať s dĺžkou 28,8 km zvládol ako jediný pod hranicu 35 minút a pred strieborným Austrálčanom Hamishom McKenziem zvíťazil o 19 sekúnd. Tretie miesto obsadil Nemec Emil Herzog s 33-sekundovou stratou na víťaza.

Slováci na štarte neboli, no v piatkových pretekoch s hromadným štartom sa predstavia Tomáš Sivok, Samuel Novák a Martin Jurík.

Pre Veľkú Britániu to je už druhé zlato na tomto šampionáte. Len niekoľko hodín pred triumfom Tarlinga vyhrala medzi juniorkami Zoe Bäckstedtová.

Zaujímavosťou je, že obaja obsadili na vlaňajších MS v časovke druhé miesto.

Domov»Cyklistika»Ďalšie britské zlato na MS. Medzi juniormi bol najlepší Tarling