Enric Mas

Španielsko

Movistar

+ 1:20 min

BRATISLAVA. Austrálsky cyklista Jay Vine z tímu Alpecin-Deceuninck sa stal víťazom ôsmej etapy prestížnych pretekov Vuelta a Espaňa 2022.

Je to už jeho druhý tohtoročný triumf na španielskej Grand Tour. Po úspechu v šiestej etape si naskočil do úniku o dva dni neskôr a najlepšie zvládol cieľové stúpanie Colláu Fancuaya, ktoré malo 10 kilometrov a priemerný sklon 8,5 %.

Jeho úspechy sú o tom pozoruhodnejšie, že medzi profesionálmi je len od roku 2021 po tom, čo sa stal víťazom programu Zwift Academy na trenažéroch.

Na druhom mieste sa v sobotu umiestnil Marc Soler z tímu UAE Emirates a provizórne stupne víťazov doplnil Estónec Rein Taaramäe.

Belgičan Remco Evenepoel predviedol ďalší kvalitný výkon a bez väčších problémov si udržal červený dres pre lídra celkovej klasifikácie.

Zelený dres pre lídra bodovacej súťaže si vybojoval bývalý majster sveta Mads Pedersen. Dán bol tiež v úniku, zvládol aj prvých päť horských prémií a 26 kilometrov pred cieľom prišiel pre zisk dvadsiatich bodov.

Momentálne má o päť viac ako Sam Bennett.

+ 2:05 min

Domov»Cyklistika»Kedysi pretekal len na trenažéri, Vine píše na Vuelte úžasný príbeh