51.

Peter Sagan

Bora-Hansgrohe

+41 s

TURÍN. Víťazom úvodnej etapy 104. ročníka cyklistických pretekov Giro d'Italia sa stal Talian Filippo Ganna. Individuálnu časovku na 8,6 kilometra zvládol za 8:47 minúty a ako prvý si oblečie ružový dres pre lídra celkovej klasifikácie.

Dvadsaťštyriročný cyklista dosiahol 14. profesionálne víťazstvo, z toho piate na Giro d'Italia. Vlani sa tešil až štyrikrát, z toho trikrát v individuálnej časovke.

Ružový dres nosil aj v roku 2020, keďže organizátori pretekov takisto zaradili časovku hneď na úvod celého podujatia.

Na druhom mieste sa umiestnil Gannov krajan Edoardo Affini. Na jazdca tímu Ineos a úradujúceho svetového šampióna stratil desať sekúnd.

Prekvapujúce pódium si vybojoval Nór Tobias Foss z tímu Jumbo-Visma.

Zaujímavosťou je, že tento 23-ročný pretekár štartoval v roku 2018 na pretekoch Okolo Slovenska a získal biely dres pre najlepšieho mladého pretekára.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa snažil o čo najlepší čas. V cieli mu napokon namerali čas 9 minút a 28 sekúnd, čo mu stačilo na 51. miesto.

Ganna vyhral od vlaňajšieho augusta do februára 2021 všetkých osem časoviek, na ktorých štartoval. Jeho séria sa však zastavila v marci na Tirreno - Adriatico a následne nevyhral ani dve časovky na pretekoch Tour de Romandie.

"Nemal som pocit, že som pripravený na tieto preteky. Moja morálka nebola po Okolo Romandie príliš dobrá, no teraz je späť," povedal.

Domov»Cyklistika»Giro d'Italia»Majster sveta si na Gire oblečie ružový dres, Sagan mimo Top 50