Utorok, 11. mája, 2021Meniny má Blažena

Pôjde s ním aj na Giro. Saganov kolega predĺžil zmluvu v Bore

Nemecký cyklista Emanuel Buchmann počas Tour de France 2020. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. máj 2021 o 11:27

BRATISLAVA. Nemecký cyklista Emanuel Buchmann predĺžil zmluvu s tímom Bora-Hansgrohe do konca roku 2024.

Vrchársky špecialista bude spolu s Petrom Saganom lídrom tímu na blížiacich sa pretekoch Giro d'Italia, ktoré sa v Turíne začnú už v sobotu 8. mája.

"Na konci novej zmluvy to bude už takmer desať rokov, čo strávim v tíme Bora-Hansgrohe. Z môjho pohľadu je to perfektná družina ľudí. Minulý rok som nemal dobrý, prežíval som ťažšie časy. Pokračujúca dôvera mi ukazuje, že som v tom správnom tíme," vyhlásil Buchmann na oficiálnom webe tímu. 

"Chcem sa poďakovať Ralphovi Denkovi, Danovi Lorangovi aj majiteľovi Willimu Bruckbauerovi za vášeň, ktorú prinášajú do tímu. Podporujú ma už roky a je skvelé, že budeme pokračovať v spoločnej práci pri napĺňaní cieľov," doplnil. 

Štvrtý muž Tour de France 2019 sa na najslávnejšie etapové podujatie chce vrátiť v takej fazóne, aby bojoval o celkové prvenstvo.

"Stále máme v tíme veľký cieľ a tým je pódiové umiestnenie na Tour de France. Aj preto budeme pokračovať v spoločnej tvrdej práci," pripomenul Buchmann.

"Emanuel je v našom tíme od roku 2015 a z roka na rok sa zlepšuje vďaka tomu, že je veľký pedant. Myslím si, že najlepšie roky má ešte len pred sebou.

Som presvedčený o tom, že už na Giro d'Italia bude veľmi silný. A na budúci rok by z toho mohlo byť pódium na Tour de France," vyhlásil manažér Ralph Denk.

Súvisiace články