Tréner Craig Ramsay (v strede).
Fotogaléria (70)
Tréner Craig Ramsay (v strede). (Autor: TASR)
Sportnet|23. máj 2024 o 20:59

Slovenskí hokejisti získali pod vedením Craiga Ramsayho na ZOH 2022 v Pekingu bronzové medaily.

BRATISLAVA. Slovenských hokejových reprezentantov by mal viesť v olympijskej kvalifikácii Craig Ramsay.

Potvrdil to po zápase Slovenska s Kanadou na MS v hokeji 2024 v Česku, v ktorom slovenskí hokejisti prehrali 3:6.

"Možno nám v tom zápase chýbali aj skúsenosti, no bolo to hlavne o detailoch a riešení situácií," zhodnotil Ramsay.

Duel s Kanadou sa pre jeho zverencov od úvodu vyvíjal nepriaznivo, keď od 5. minúty prehrávali 0:2. Manko na rozbehnutého súpera už nedokázali zmazať.

"Nebol to taký zápas, aký sme očakávali. Na nášho brankára bol veľký tlak. Nevyužili sme naše šance skórovať. V druhej tretine som veril, že sme späť.

Stále sme však nepremieňali veľa šancí. Mali sme tam niekoľko protiútokov, ktoré sme nezakončili strelou," hľadal príčiny prehry kouč Slovákov.

"No predpokladám, že budem na olympijskej kvalifikácii. Nehovoril som o tom s Mirom (Šatanom).

A nikdy nerobím rozhodnutia, keď som pod emóciami. Nie je na to dobrý čas.

Potom to ľutujem a chcem ich niekedy zmeniť. Budem sa o tom ešte baviť," uviedol tréner Ramsay po štvrťfinálovom zápase.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2024 (štvrťfinále)

Pod vedením kanadského kouča obsadili slovenskí reprezentanti na MS trikrát deviatu priečku a dvakrát ôsmu, po tom, čo v rokoch 2021 a 2022 vypadli po prehrách vo štvrťfinále.

Počas Ramsayho éry tak Slováci doposiaľ dosahovali vyrovnané výsledky na MS, od 8. do 9. miesta, kde rozhodujúcou hranou bol práve postup, respektíve nepostup zo skupiny.

V reprezentačnej štatistike kanadského trénera je aj úspešná olympijská kvalifikácia v auguste 2021 a následne zisk historického bronzu na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

V Pjongčangu 2018 skončili Slováci pod jeho vedením na 11. mieste.

Domov»MS v hokeji 2024»Kto povedie Slovensko v olympijskej kvalifikácii? Ramsay naznačil svoju budúcnosť