Chimaev? Je na smiech, nič ešte nedosiahol, tvrdí o súperovi Covington

Colby Covington. (Zdroj: USA TODAY Sports, Autor: David McIntyre)
SvetMMA|26. nov 2021 o 13:55

Je pripravený zastať si svoju pozíciu v UFC.

LAS VEGAS. Aj keď len nedávno Colby Covington tesne prehral titulový zápas weltrovej divízie UFC, je americký bojovník pripravený zabojovať o svoje miesto na slnku.

Opätovná porážka so šampiónom Kamaruom Usmanom mala pre 33-ročného zápasníka za následok špekulácie ohľadom jeho budúcnosti.

Chimaev je mu na smiech

V súvislosti s ďalším súbojom Covingtona sa spomínajú mená ako Jorge Masvidal či Khamzat Chimaev. Práve stret s "Vlkom z Čečenska" by podľa niektorých odborníkov mohol byť divácky najatraktívnejšou možnosťou.

S týmto tvrdením ale rodák Kalifornie nesúhlasí, keď dáva do popredia kvality súperov, ktorým Chimaev doposiaľ v UFC čelil.

„Je na smiech. Potreboval by zápasiť s niekým normálnym, napríklad s bojovníkom z prvej päťky rebríčka, a nie zápasiť so starostlivo vybranými súpermi. Koľko má duelov UFC, štyri, že?

Média milujú písať a nasilu tlačiť dopredu mladých bojovníkov. Na konci dňa ide však o zápasenie, ľudia môžu prísť k vážnemu úrazu kvôli takémuto správaniu novinárov. Ten chlapík ešte nedosiahol nič,“ povedal Covington ma margo zápasníka, ktorý sa v štyroch súbojov pod farbami UFC tešil vždy z dominantných víťazstiev.

Hĺbku potenciálnemu súboju pridáva aj fakt, že v bojových umeniach vychádza Covington podobne ako Khamzat Chimaev, z výrazných úspechov v zápasení.

Zatiaľ čo Američan zápasil v Štátoch na najvyššej možnej univerzitnej úrovni NCAA, Chimaev po prechode do Švédska viackrát opanoval národné majstrovstvá v zápasení voľným štýlom.

Najlepšia verzia Covingtona? Pripravte sa na ďalší zápas

Covington fanúšikom pripomína, že je v prestížnej americkej organizácii rozhodne nepovedal posledné slovo a v súčasnosti je pripravený bojovať s hocikým, koho pred neho vedenie UFC postaví:

„Ak to ale chcete silou mocou unáhliť, tak mi ho pošlite a ja mu už zariadim výlet do nemocnice. Rád robím dobrý biznis s UFC.

Bude to česť poraziť hocikoho, koho predomňa postavia. Ak to má byť on, tak budiž, nech je tak. Môžem sľúbiť, že budem trénovať extrémne tvrdo a ukážem svetu niečo, čo ešte nevideli.

Tak je to so mnou vždy, každý súboj vidíte, ako sa zlepšujem. Do mojej hry som pridal nejaké nové veci, takže si to rád vyskúšam, aj keď niekto kvôli tomu príde k úrazu.“

Momentálne druhý muž rebríčka divízie do 77 kilogramov si je dobre vedomý, čo všetko musel obetovať, aby sa mohol porovnávať s najlepšími bojovníkmi zmiešaných bojových umení na svete.

Práve z toho vedomia vychádza sebavedomie Covingtona.

Dobre poznám moj príbeh, viem, čím som si musel prejsť, aby som sa sem dostal. Bola to dlhá cesta, nikdy som nepoužil skratky. Nikdy som nepodvádzal, v klietke alebo mimo nej, zvolil som si náročnejšiu cestu.

Cítim, že toto je tá pravá cesta Američana. Nikto nám nič nedá zadarmo, prekážky sú tu každý jeden deň. Musíme cez ne prejsť, iba takto sa dá dosiahnuť úspech,“ zakončil zástupca klubu MMA Masters.

Súvisiace články