Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Prečo mal Gattuso prelepené oko? Lobotkov tréner už desať rokov bojuje s chorobou

Gennaro Gattuso, tréner SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. dec 2020 o 15:10

Sám seba považuje za blázna.

NEAPOL. Talian Gennaro Gattuso bol ako futbalista prototypom bojovníka s buldodžou vôľou.

Ako tréner SSC Neapol sa snaží svojim zverencom vštepovať rovnaké hodnoty, ale jeden veľký boj zvádza už niekoľko rokov okrem súperov aj sám so sebou.

Trpí zrakovou myasténiou, čiže chorobou, ktorá oslabuje jeho očné svaly a viečka.

Z tohto dôvodu prestal chodiť na pozápasové rozhovory a dokonca sa na lavičke Neapola objavil s náplasťou cez oko.

"Posledných dvanásť dní nie som sám sebou. Trpím, ale viem, že stále žijem. Myasténiu mám už desať rokov a toto je po tretí raz, čo choroba prepukla a môj stav sa zhoršil. Verím však, že to prejde a moje oči sa vrátia späť do normálu," uviedol 42-ročný Gattuso, cituje ho aj britský denník Daily Mail.

Myasténia unavuje oči a môže spôsobiť aj dvojité videnie a poklesnuté viečka. Problémy zvyčajne nastanú na konci dňa alebo po častom používaní očí.

Na otázku, či pre túto svoju indispozíciu premýšľal o konci trénerskej kariéry, Gattuso rozhodne odpovedal - nie.

"Cítim sa vyčerpaný a vidím dvojmo. Ak sa vám to deje 24 hodín denne, nie je to nič príjemné. Iba blázon ako ja by za takých podmienok pokračoval s futbalom, ale to je môj život a budem to robiť až do smrti. Keď zomriem, chcem, aby ma odviezli na štadión, kde som celý život býval," komentoval bývalý 73-násobný taliansky reprezentant a zlatý medailista z MS 2006.

SSC Neapol aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom je aktuálne na piatom mieste talianskej Serie A. Gattusov tím zaostáva o deväť bodov za lídrom AC Miláno.

Súvisiace články