Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Čo rozhodlo o postupe Slovana? Janus, Čada, ale aj fanúšikovia

(Autor: SITA)
Tomáš Prokop|17. feb 2013 o 17:09

Cieľ Slovana, ktorým bol postup do play off sa zdal pred sezónou prismelý.

Ambície Slovana boli pred premiérovou sezónou v KHL jasné, postup do play off. Zdalo sa to prismelé, keďže slovenský klub patrí s rozpočtom desať miliónov eur medzi najchudobnejšie. Tím však už od začiatku ukázal, že vie hrať aj s najlepšími. Získaval body doma a vonku a fanúšik sa môže tešiť, že vstúpi do play off. O postupe rozhodlo viacero dôležitých vecí.

Faktor Jaroslav Janus

Mladý brankár, ktorý zbieral skúsenosti na farme Tampy Bay, je najväčším hrdinom z jednotlivcov. Ľubomír Višňovský povedal, že bez neho by Slovan nemal polovicu bodov. Janus bol po väčšinu sezóny istý. Štatisticky patrí medzi desať najlepších brankárov KHL.

Šatan, Višňovský a Sekera

Šatan na začiatku sezóny vybudoval tímového ducha Slovana, ktorý skvele potiahol k nečakaným výhram. Neskôr sa k nemu pridali aj výborne hrajúci obrancovia Višňovský so Sekerom. Višňa sa so Slovanom ťažko lúčil.

Tréner Rostislav Čada

Prísny tréner dal tímu podobný štýl ako Vladimír Vůjtek reprezentácii na vlaňajších MS. Obrana Slovana vedená Janusom hrá dobre a tím dokázal vďaka tomu zdolať aj Petrohrad, Omsk, Jaroslavľ či Kazaň. Vedenie treba pochváliť za to, že s Čadom predĺžilo zmluvu o päť rokov.

Tímový duch

Počas sezóny sa zranili takmer všetci lídri tímu okrem Janusa. Dlhodobo chýba Šatan, odišiel Višňovský a zranení boli aj iní. Tím sa však nikdy nedostal do krízy, keď neprehral viac ako dva zápasy za sebou. Súperom tak jasne ukázal, kde je jeho sila.

Fanúšikovia

Ovečkin či Malkin povedali, že na Slovane je najlepšia atmosféra v KHL. V každom domácom zápase hnal bratislavský klub desaťtisícový dav, ktorý má obrovskú zásluhu na konečných výsledkoch.

Súvisiace články