City vyhral v Ríme 2:0 a postúpil, Barcelona otočila s PSG na 3:1

Lionel Messi (vľavo) strieľa gól na 1:1.
Lionel Messi (vľavo) strieľa gól na 1:1. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. dec 2014 o 11:06

Góly City strelili Nasri a Zabaleta. Postúpil aj štvrtý nemecký tím Schalke, aj vďaka tomu, že Chelsea vyhrala.

BRATISLAVA. Poslednými osemfinalistami Ligy majstrov sa v stredu stali futbalisti Manchestru City a Schalke 04 Gelsenkirchen.

V šlágri F-skupiny i celého programu na Nou Campe vyhrala FC Barcelona nad Parížom St. Germain 3:1. Španielsky zástupca sa tak stal víťazom skupiny o dva body pred Francúzmi a bude mať výhodnejšie nasadenie pri žrebe v pondelok 15. decembra v Nyone.

V E-skupine anglický majster Manchester City vyhral na pôde AS Rím 2:0. Nasri exportnou strelou spoza šestnástky dostal loptu do siete aj s prispením pravej žrde, Zabaleta trafil v 86. minúte presne po zemi k ľavej tyčke.

Zlatan Ibrahimovič poslal PSG do vedenia v Barcelone, za domácich vyrovnal rekordným 75. gólom v súťaži Lionel Messi a ešte do polčasu v 41. minúte rozhodol Neymar.

Hral sa výborný futbal, šance mali aj hostia, ale Barca napokon aj vďaka gólu Luisa Suareza ukoristila tri body a vyhrala skupinu.

V G-skupine Chelsea Londýn na Stamford Bridge pokorila portugalský Sporting Lisabon 3:1 a hostí z LM vyradila.

S portugalským tímom na diaľku bojovalo o postup bundesligové Schalke v Maribore, potrebovalo vyhrať a po polčasovej bezgólovej remíze dostal hostí do vedenia v 62. minúte Max Meyer strelou zvnútra pokutového územia.

Hostia potrebný stav udržali a sú štvrtým nemeckým reprezentantom v osemfinále.

88. Aboubakar - 50. Stepanenko

Athletic Bilbao - BATE Borisov 2:0 (0:0)

AS Rím, Ajax Amsterdam, Sporting Lisabon, Athletic Bilbao

Žreb osemfinále LM 2014/2015, resp. 16-finále EL 2014/2015 je na programe v pondelok 15. decembra v ústredí UEFA v Nyone. Prvé zápasy osemfinále sa hrajú 17., 18., 25. a 26. februára, odvety sú potom na programe 10., 11., 17. a 18. marca.

Domov»Futbal»Liga majstrov»City vyhral v Ríme 2:0 a postúpil, Barcelona otočila s PSG na 3:1