City Arénu otvorili. Old Boys Ajaxu zdolali legendy Spartaka

Úvodný zápas na novom štadióne odohrali starí páni Trnavy s Old Boys Ajaxu Amsterdam. (Autor: SITA)
SITA|22. aug 2015 o 22:40

Želám si, aby nový štadión pokračoval v úspechoch, na aké si pamätal ten starý, vravela jedna z legiend trnavského futbalu Jozef Adamec.

TRNAVA. V sobotu večer po prvý raz otvoril svoje brány nový domovský stánok futbalovej Trnavy. Trávnik City Arény - Štadióna Antona Malatinského - pokrstila okrem hustého dažďa najmä exhibícia legiend FC Spartak a starých pánov Ajaxu Amsterdam.

Na hracej ploche sa v červeno-čiernom drese zhromaždili a tóny Il Silenzia si vypočuli Jozef Adamec, Karol Dobiáš, Stanislav Jarábek s kapitánskou páskou, Július Šimon, Miroslav Karhan či Marek Ujlaky. Do bránky sa postavil Roland Praj.

Fotogaléria udalostí, ktoré predchádzali zápasu.

((foto))

Vo farbách slávneho holandského tímu sa predstavili Aaron Winter, bratia Rob a Richard Witschgeovci či sedemdesiatsedemročný Sjaak Swart.

Rozhodcovskú taktovku počas prvého dejstva držal Vojtech Christov.

Michal Gašparík sa dostáva do šance pred brankárom Stanleym Menzom. FOTO - TASR.

Prvý gól na novom Štadióne Antona Malatinského si pripísal štyridsaťpäťročný niekdajší stredopoliar španielskeho FC Barcelona či anglického Blackburnu Rovers Richard Witschge.

Premiérový zásah Trnavy v City Aréne dosiahol Ľubomír Luhový.

Súboj o loptu v otváracom zápase medzi starými pánmi Trnavy a Old Boys Ajaxu Amsterdam. FOTO - TASR.

Na Luhového nadviazal Vladimír Kožuch. Na priebežných 2:2 vyrovnal z priameho kopu mladší z bratskej dvojice Witschgeovcvov Richard.

Víťazstvo hostí 4:2 stanovili Brazílčan Wamberto Campos a Simon Tahamata.

Diváci na štadióne pripravili hráčom výbornú atmosféru. FOTO - TASR.

Pred exhibičným stretnutím sa spomínalo na zosnulé ikony oboch klubov Ladislava Kunu či Rinusa Michelsa. Cez polčasovú prestávku predniesol svoj odkaz domácim fanúšikom Jozef Adamec.

"Želám si, aby nový štadión pokračoval v úspechoch, na aké si pamätal ten starý. Ide o krásnu stavbu pre trnavský šport," vravel.

Miroslav Karhan sa pokúša získať loptu. FOTO - TASR.

"Som rád, že ma pozvali. Je to pre mňa veľká česť a pocta. Trnave prajem popredné priečky v najvyššej domácej súťaži a účasť v pohárovej Európe," doplnil Karol Dobiáš.

Otváracie zápasy v City Aréne:

Legendy Spartaka Trnava - Legendy Ajaxu Amsterdam 2:4 (1:1)

Góly: 22. Luhový, 30. Kožuch - 13. a 33. Witschge, 39. Wamberto, 50. Tahamata. Rozhodovali: Christov, Gádoši

FC Spartak Trnava: Roland Praj - Karol Dobiáš, Peter Doležaj, Stanislav Jarábek (kapitán), Mário Bicák - Igor Bališ, Miroslav Karhan, Július Šimon, Michal Gašparík st. - Marek Ujlaky, Jozef Adamec

Ajax Amsterdam: Stanley Menzo - Dick Schoenaker, Aaron Winter, Rob Witschge, Tarik Oulida - Simon Tahamata, Michael Mols, Sjaak Swart (kapitán), Richard Witschge - Dennis Gerritsen, Wamberto Campos

Rozhodovali: Vojtech Christov (I. polčas), Ladislav Gadoši (II. polčas) - Tibor Jančovič, Emanuel Cuninka

Spartak Trnava - Atletico Paranaense (Braz.) 0:2 (0:2)

Góly: 4. Piccolomo, 7. Dellatorre. Rozhodovali: Kráľovič - Slyško, Balko, 16.500 divákov.

Spartak: Kamenár - Janečka, Godál, Bortel, Tóth - Baez, Greššák - Vojtuš, Casado, Mikovič - Majtán

(striedali: Strapák, Jakubech - Nikolič, Ujlaky, Mikinič, Jirka, Harba, Baša, Steinhübel, Deket, Horník, Rehák, Mečiar, Bakuš, Pikulík, Čonka, Schranz, Halilovič)

Paranaense: Neto - Matheus, Dantas, Pereira, Franca - Dias - Yato, Piccolomo, Lucca, Damasceno - Dellatorre

(striedali: Gumiero, Almeida, da Pinto, Kaio, Gustavo, Pellisari, Nubio)