Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Ondrej Gajdoš|27. okt 2016 o 16:37

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri svojej premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

Na Turnaji majsteriek ste zažili skvelý deň. Najprv ste zdolali Simonu Halepovú 2:0 na sety a potom vám pomohla svetová jednotka Angelique Kerberová, keď vyhrala nad Madison Keysovou rovnako 2:0. Presne takéto dva výsledky ste potrebovali na postup do semifinále. Bolo to pre vás náročnejšie fyzicky alebo mentálne?

"Rozhodne to bolo ťažšie z psychickej stránky. Fyzicky som sa cítila výborne, asi najlepšie zo všetkých troch mojich doterajších zápasov na Masters. Nebolo jednoduché ísť na kurt s dvoma prehrami z predchádzajúcich stretnutí v Červenej skupine. Už ráno som sa však zobudila s tým, že musím vyhrať v dvoch setoch a vedela som, ako sa k tomu dopracujem. Nastavila som sa víťazne. Ťažký deň som zvládla v hlave. Podobne som sa cítila pred dvoma týždňami na turnaji v Linzi, kde som išla s tým, že musím byť vo finále - a nakoniec som triumfovala."

S Halepovou ste odohrali vynikajúci zápas plný dlhých výmien od základnej čiary, ktoré dvíhali divákov zo sedadiel. Čo rozhodlo vo váš prospech?

"Že som Halepovej vnútila môj nátlakový spôsob hry, hrala som agresívne, neustále som ju tlačila. Bol to jeden z mojich najlepších výkonov v tomto roku."

Ktorý moment zápasu považujete za kľúčový?

"Takých bolo viac, možno tri-štyri. Jedným z nich bol aj ten v druhom sete za stavu 5:5, keď čiarový rozhodca zahlásil aut, ale ja som bola presvedčená, že loptička z môjho forhendu lízla bočnú lajnu. Žiaľ, už predtým som si vyčerpala možnosti na jastrabie oko. Mohla som sa zlomiť a nahnevaná odpáliť nasledujúce loptičky. To by mohlo mať fatálne následky. Dokázala som všetko rýchlo hodiť za hlavu a koncentrovala som sa na ďalšiu výmenu. Takto sa hrá v špičkovom tenise."

Halepová mala otejpované ľavé koleno, ale na jej pohybe nebolo vidieť žiadny problém. Bola to skôr psychologická záležitosť?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články