Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Cibulková nebude hrať vo Fed Cupe proti Holandsku

Dominika Cibulková nechce riskovať rýchly prechod na iný povrch. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. jan 2015 o 15:21

Po dlhom zvažovaní som sa napokon rozhodla, že sa nezúčastním, čo ma veľmi mrzí, uviedla slovenská tenisová jednotka.

BRATISLAVA. Dominika Cibulková napokon nebude v tíme slovenských tenistiek na stretnutie s Holanďankami 7. - 8. februára v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2015.

"Po dlhom zvažovaní som sa napokon rozhodla, že sa nezúčastním, čo ma veľmi mrzí. V nasledujúcom období mám pred sebou ďalšie podujatia na ´harde´, kde obhajujem viac bodov, preto si chcem najprv oddýchnuť a dobre sa na ne pripraviť, čo by pri fedcupovom stretnutí v Holandsku na inom povrchu, teda na antuke, skomplikovalo môj ďalší turnajový plán," uviedla Cibulková v stanovisku.

"Zároveň by hrozilo, že sa opäť ozve moje chronické zranenie, ktoré sa pri rýchlom prechode na iný povrch vždy prejaví. V tíme máme ďalšie veľmi kvalitné hráčky a verím, že zvládnu tento zápas aj bezo mňa. Teším sa na ďalší fedcupový zápas, v ktorom by som chcela nastúpiť," doplnila.

V kádri zostali Magdaléna Rybáriková, Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová. Pri absencii Cibulkovej bude štvrtou členkou tímu slovenská juniorská jednotka Kristína Schmiedlová. Slovenská výprava odlieta do dejiska zápasu v pondelok.

Súvisiace články