Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Cibulková jednou z tvárí kampane Xperia Hot Shots

SITA|10. mar 2011 o 10:09

Slovenská tenistka Dominika Cibulková bude podľa informácií agentúry SITA jednou zo šiestich tvárí globálnej propagačnej kampane Xperia Hot Shots.

INDIAN WELLS. Facebooková prezentácia predznamenáva, že projekt spustia v piatok 11. marca.

Základné predstavenie idey sa uskutočnilo v januári počas melbournských Australian Open. Tenisová asociácia žien (WTA) v rámci snahy zvýšiť príťažlivosť odvetvia, jeho sledovanosť a komerčnú hodnotu pripravila online šou zo života hráčok nielen na kurte, ale aj mimo neho. Vybrané tenistky, medzi nimi napríklad aj Američanka Bethanie Matteková-Sandsová či Nemka Sabine Lisická, sa budú priebežne deliť o tenisové aj civilné zážitky. Aktivity budú zaznamenávať na mobilný telefón a prostredníctvom videoserveru YouTube či sociálnych sietí typu Facebooku ich predkladať verejnosti.

Od projektu Xperia Hot Shots si vedenie WTA sľubuje krok vpred v priblížení sa mladšej generácii fanúšikov, ktorá túži spoznávať hráčky aj v ich súkromí, a to v reálnom čase. "Ide nám o to, aby sme oslovili novú skupinu potenciálnych priaznivcov. Mladí ľudia dnes žijú online a je len prirodzené, že ich aj v športe zaujíma všetko, čo sa deje presne v tom danom momente," skonštatoval Andrew Walkers, viceprezident WTA pre marketing a komunikáciu.

K chystanému zavedeniu atraktívnej technologickej novinky vyjadrila svoj súhlasný postoj aj bývalá jednotka svetového počítačového poradia Maria Šarapovová. "Je to pokus priblížiť náš šport a nás, tenistky, novým spôsobom pre ľudí, ktorých zaujíma, čo sa deje na kurte aj mimo neho," uviedla Ruska.

Súvisiace články