Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Chýbali mi týždne, kedy by som hral toptenis, hodnotí sezónu Lacko

Jeden zo svojich najlepších výsledkov v roku dosiahol Lukáš Lacko vo Wimbledone, kde sa dostal do tretieho kola. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 12. dec 2016 o 14:36

Slovenský reprezentant ukončil sezónu na 122. mieste v rebríčku.

POPRAD. Slovenský tenista Lukáš Lacko nie je s uplynulou sezónou vyložene nespokojný, ale v rebríčku by bol radšej oveľa vyššie ako na 122. mieste.

V roku 2016 sa dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák netešil z víťazstva na turnaji.

Jeho stropom vo dvojhre bolo tretie kolo na najslávnejšom turnaji Wimbledone či finále challengerového turnaja v čínskom Kuang-čou.

122. miesto

patrí tenistovi Lukášovi Lackovi vo svetovom rebríčku ATP na konci roka 2016.

"Snažil som sa hrať percentuálny tenis, mať vysoký štandard. Výsledkom bolo, že som nezvládol asi pätnásť ťažkých trojsetových zápasov za sezónu," vravel Lukáš Lacko.

"Bolo to dané tým, že som počas tých súbojov nevymýšľal, hral som percentuálny tenis a potom v závere, kde to bolo o jednej či dvoch loptičkách, kde sa už aj trochu riskuje, mi chýbala odvaha v porovnaní s minulosťou," pokračoval.

"Neprehral som síce ani jeden takzvaný ľahký zápas, ale chýbali mi týždne, kde by som hral toptenis, vyhrával turnaje či dostal sa do finále. Také boli iba jeden či dva, chcel by som päť až šesť," dodal Lukáš Lacko.

Zároveň doplnil, že v novej sezóne sa opäť chystá niečo zmeniť vo svojom hernom prejave. "Chcel by som sa k vrátiť k tomu, aby som bol na kurte zase o čosi agresívnejší. A to aj na úkor možno horších dní."

Lukáš Lacko so sezónou nie je príliš spokojný. (Autor: TASR/AP)

Do Austrálie pôjde

Stodvadsiata druhá priečka v singlovom poradí ATP bývalému hráčovi svetovej päťdesiatky nezaručuje účasť v hlavnej súťaži na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16.- 29. 1. 2017).

Rovnako ako Jozef Kovalík (117.), Andrej Martin (137.) a Norbert Gombos (142.) smeruje do kvalifikácie pod horúcim austrálskym slnkom.

"Na 90 percent pocestujem do Austrálie. Je to môj najobľúbenejší grandslam spoločne s Wimbledonom. Ak sa dobre pripravím, mohol by som tam uhrať nejaký dobrý výsledok," uviedol Lacko.

Práve v Austrálii bol najďalej zo všetkých grandslamových turnajov. V roku 2012 tam stroskotal na Rafaelovi Nadalovi v treťom kole.

Vlani Lacko v Austrálii stroskotal v druhom kole na Grigorovi Dimitrovovi.

Austrálske maximum z veľkej štvorky si vyrovnal dvakrát na wimbledonskej tráve vrátane práve skončenej sezóny.

V reprezentačnom tíme všetko vyriešili

Lacko čo-to povedal aj k vyriešeniu nedávnej kauzy v súvislosti s jeho neúčasťou v daviscupovom tíme Slovenska v septembrovom zápase play off o účasť vo svetovej skupine v Austrálii. Pôvodne dostal pokutu desaťtisíc eur a podmienečné vylúčenie z reprezentácie Slovenska na jeden rok.

Slovenský tenisový zväz medzitým informoval, že Lacko rovnako ako druhý vinník Martin Kližan sa kapitánovi Miloslavovi Mečířovi ospravedlnili a obaja sa so STZ dohodli na spôsobe vyriešenia pokuty.

Na vysvetlenie - obaja zo zdravotných dôvodov v septembri v Austrálii absentovali, pričom v nasledujúcom týždni už hrali na turnajoch.

"Máme to už vyriešené. Všetko sa rozobralo v pozitívnom duchu a verím, že sa kolektív zase zomkne a bude dobrá atmosféra," uviedol Lacko.

Na priamu otázku, či s ním môže kapitán Mečíř rátať vo februári v bratislavskom súboji druhého kola I. skupiny euroafrickej zóny proti Maďarsku, odpovedal:

"Budem plne k dispozícii, samozrejme, ak sa niečo nepredvídateľné nestane, ako napríklad zranenie."

Mečíř: Verejne sme to už uzavreli

K téme sa krátko vyjadril aj daviscupový kapitán Miloslav Mečíř. "Dohodli sme sa a verejne sme to už uzavreli. Stretli sme sa pred odvolacou komisiou a tiež na zväzovom sekretariáte. Sme spokojní s týmto východiskom. Je fajn, že obaja chlapci uznali, že by bolo lepšie, ak by cestovali do Austrálie. Myslím si, že Lukáš sa nechal trochu ovplyvniť tým, že nešiel Martin. Do budúcnosti je dobré, keď vedia, že reprezentácia je prvoradá, najmä ak majú podpísané zmluvy."

Lacko si minulý piatok odskočil z kondičného sústredenia vo Vysokých Tatrách do Popradu na hokejový zápas tenistov Slovensko - Česko (10:3).

Radšej zostal iba na striedačke. Nechcel hrať preto, aby si prípadne nespôsobil zranenie počas prípravy na novú sezónu. "Nevideli sme sa s chalanmi dlho, preto sa teším, že si večer sadneme a pokecáme," dodal Lacko, ktorý zatiaľ naposledy reprezentoval v Davisovom pohári ešte v marci 2015 doma proti Slovinsku.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.