Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Chcú naďalej reprezentovať. Lacko a Kližan sa ospravedlnili Mečířovi

Martin Kližan (v popredí) sa s Lukášom Lackom voči pokutám odvolali. (Autor: TASR)
TASR|26. nov 2016 o 07:18

Slovenskí tenisti porušili zmluvu.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisoví reprezentanti Martin Kližan a Lukáš Lacko sa ospravedlnili daviscupovému kapitánovi Miloslavovi Mečířovi za porušenie zmluvy so Slovenským tenisovým zväzom (STZ) a zdôraznili, že chcú naďalej reprezentovať Slovensko.

Vyplynulo to zo záverov piatkového zasadnutia výkonného výboru STZ, na ktorom schválili oboch aktuálnych kapitánov reprezentačných tímov Miloslava Mečířa (Davis Cup) a Mateja Liptáka (Fed Cup) aj pre rok 2017.

Informovala o tom oficiálna internetová stránka STZ.

Výkonný výbor STZ zobral na vedomie rozhodnutie generálneho sekretára Igora Mošku a odvolacej komisie STZ vo veci odvolania hráčov Martina Kližana a Lukáša Lacka voči trestu za porušenie zmluvy s STZ.

"V dňoch 22. 11. 2016 a 24. 11. 2016 sa konalo zasadnutie odvolacej komisie STZ ako poradného orgánu generálneho sekretára STZ vo veci odvolania hráčov M. Kližana a L. Lacka voči trestu za porušenie zmluvy s STZ. Na zasadnutiach komisie sa L. Lacko a M. Kližan ospravedlnili nehrajúcemu kapitánovi M. Mečířovi a vysvetlili svoje dôvody neúčasti na zápase Davis Cupu v Austrálii. Zároveň sa vyjadrili, že ich mrzí vzniknutá situácia a zdôraznili, že v budúcnosti chcú aj naďalej so záujmom reprezentovať Slovensko. Obaja sa s STZ dohodli na spôsobe vysporiadania pokuty," znie v plnom znení prijaté rozhodnutie.

Na zasadnutí 25. novembra výkonný výbor STZ okrem iného schválil Miloslava Mečířa za nehrajúceho kapitána daviscupového tímu Slovenska na rok 2017 a Mateja Liptáka za kapitána tímu žien SR vo Fed Cupe 2017.

Súvisiace články