Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Chára nemohol v nedeľu hrať za Lev, Boston mu to nedovolil

(Autor: SME - Gabriel Kuchta)
TASR|7. jan 2013 o 10:58

Už len z priestorov pre VIP hostí sledoval Zdeno Chára súboj Leva v proti Jekaterinburgu.

Už len z priestorov pre VIP hostí sledoval nedeľňajší súboj pražského Leva v KHL proti Jekaterinburgu (1:0) slovenský hokejový obranca Zdeno Chára.

PRAHA. Kapitán Bostonu Bruins dostal od vedenia amerického klubu pokyn, aby po tom, čo sa v zámorí dohodli predstavitelia NHL a hráčskej asociácie na podmienkach novej kolektívnej zmluvy, na zápas už nenastúpil.

Chára sa tak nemohol rozlúčiť s fanúšikmi pražského tímu na ľade, ako si pôvodne želal.

"Dostal som pokyn nehrať a musím to rešpektovať," povedal 35-ročný zadák po stretnutí pre české médiá. Za Lev stihol odohrať 25 zápasov, v ktorých nazbieral desať kanadských bodov za 4 góly a 6 asistencií.

Víťaz Stanleyho pohára zo sezóny 2010/2011 priznal, že už veľmi neveril, že sa výluka skončí.

"Zo začiatku som veril, že sa bude hrať, ale potom som sa zmieril s tým, že sezónu dohrám v Európe. Nevyzeralo to dobre. I keď sme sa potom vrátili k rokovaniam, stále tam boli nejaké prekážky. Nakoniec ale našli cestu a kompromisy," vyjadril sa Chára.

"Bolo to dlhé čakanie. Keď sme sa tú správu nakoniec dozvedeli, tak sme boli všetci svojím spôsobom radi," poznamenal.

Najvyšší muž NHL je pripravený na to, že ho teraz čaká náročný program.

"Tréningový kemp sa začne čoskoro. Počas niekoľkých dní sa budeme musieť presunúť do Ameriky," pokračoval Chára, ktorý v nedeľu večer ešte nevedel, kedy do Bostonu odletí: "Určite to bude v priebehu najbližších dvoch-troch dní."

Po bleskových prípravných kempoch odštartuje 48- resp. 50-zápasová základná časť, ktorej program bude poriadne nahustený.

"Skrátená sezóna bude fyzicky veľmi náročná. My, čo sme si počas lockoutu našli angažmán v Európe, to budeme mať oproti ostatným trochu ľahšie," tvrdí držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu NHL zo sezóny 2008/2009.

Súvisiace články