Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Chabarovsk krachuje, KHL ho musí dotovať

(Autor: Ilustračné TASR)
SITA|14. nov 2013 o 14:20

Obrátili sme sa na vedenie ligy a KHL nám poskytla bezúročnú pôžičku, hovorí vedenie klubu z ďalekého ruského východu.

CHABAROVSK. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) pomohlo finančne Amuru Chabarovsk. Nechce, aby sa klub musel z ekonomických dôvodov odhlásiť z nadnárodnej súťaže uprostred sezóny.

"Už sme im poskytli bezúročnú pôžičku. Časť z nej použili na vyrovnanie zvyšku augustových miezd hráčom aj realizačnému tímu. Ďalšie peniaze sú určené na vykrytie výdavkov na najbližší výjazd po trase Nižnij Novgorod - Moskva - Kazaň - Čechov. Nádejame sa, že ´ďalekovýchodniari´ si v dohľadnom čase nájdu sponzorov. Bez ohľadu na to však liga nedovolí, aby Amur ubudol zo šampionátu," citoval Sovetskij sport viceprezidenta KHL Vladimira Šalejeva.

"Museli sme sa obrátiť na vedenie KHL, ktoré nám vyšlo v ústrety. Vďaka tomu ideme ďalej," priznal pre Itar-Tass viceprezident klubu Jevgenij Curikov.

Amur vzhľadom na situáciu nemá priveľkú šancu na play-off. Najmä v prípade vyradenia už v základnej časti môže byť čiastočným riešením predaj hráčov. Pravdepodobnou jednotkou na trhu by sa stal Čech Jakub Petružálek. "V Rusku neviete, čo bude na druhý deň. Špekulácie nemám rád. Keď nastane konkrétna situácia a príde ponuka, budem sa tým zaoberať," citoval hráča portál Hokej.cz. Do úvahy by prichádzali napríklad Dinamo Moskva či Magnitogorsk, zrejme nie Lev Praha.

"Nedávno sme viedli rozhovor. Pýtali sme sa, či by mal záujem, ale odpovedal, že chce ešte nejaký čas hrať v Rusku," povedal pre spomenutý web riaditeľ Leva Rašid Chabibullin.

Súvisiace články