Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

České tenistky oslavovali až do rána. Spolu s Nemkami

Český FED Cupový tím zľava Andrea Hlaváčková, Klára Koukalová, Lucie Šafářová, Petr Pála a Petra Kvitová. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. nov 2014 o 12:39

Ohlasy: Kvitovej zaslúžený bonbónik, Nemky prevalcovala atmosféra.

BRATISLAVA. České tenisové reprezentantky oslavovali triumf vo víkendovom pražskom finále Pohára federácie družstiev žien proti Nemkám (3:1) až do rána. V bare v centre mesta pri tom boli aj zdolané súperky.

"Na oficiálnej večeri sa nás pýtali, kam pôjdeme, a potom za nami prišiel celý ich tím. Miešali sa tam české, nemecké a anglické songy, takže sa tancovalo na všetko. Aj spoločne," prezradila líderka domácich Petra Kvitová, citoval ju web TenisPortal.cz.

Ohlasy médii:

"Po roku sa vracia cenný majetok, strieborný pohár pre víťazky," hlásil portál iDnes.cz a pripomenul, že je to tretí triumf Češiek za štyri sezóny: "Zariadila ho Petra Kvitová, ktorá v parádnom súboji jednotiek v úvodnej nedeľňajšej dvojhre zdolala Angelique Kerberovú."

Web iSport.Blesk.cz pomenoval základné piliere - oddanosť a šírku kádra - a vyzdvihol prínos dvojnásobnej wimbledonskej šampiónky Kvitovej: "Žiadna iná svetová hviezda nehrá Fed Cup natoľko ochotne a najmä dobre. Za svoju krajinu sa dokáže vyžmýkať ešte viac ako na turnajoch."

Lidové noviny vo svojom komentári k dianiu v O2 Arene podotkli: "Klobúk dolu, tento bonbónik si Kvitová zaslúžila. Prvý raz si vychutnala zisk víťazného bodu. Dávno sa vie, že je špičkovou tenistkou. ´Strelkyňa´ však vyrástla aj do role ťahúňky. Realitou je, že bez nej by Česko zrejme nemalo ani jedno z tých celkových víťazstiev."

Právo využilo symboliku výročia pádu berlínskeho múru: "Triumf! Kvitová zborila nemeckú stenu. Česká jednotka znova predviedla, že sa nevzdáva ani za beznádejných stavov."

"Kerberovú s Petkovicovou v sobotu úplne prevalcovala atmosféra," hlásil denník Stuttgarter Nachrichten.Nemky boli vo finále po 22 rokoch.

"Špičkové hráčky sa v Prahe predstavili ako príliš ustrašené a nervózne," skonštatovali noviny Rheinische Post a dodali: "Samozrejme, že už ten postup do finále je veľkolepý. O to trpkejšie však je prehrať v ňom takto hladko. Nemkám chýbala mentálna sila."

Die Welt skonštatoval: "Negatívna séria Kerberovej pretrvala. Aj v piatom tohtoročnom finále prehrala."

Súvisiace články