Dvojgólový obranca Mikuš rozhodol o výhre Pardubíc, Jurčina opäť skóroval

Juraj Mikuš v drese slovenskej reprezentácie.
Juraj Mikuš v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR/MIchal Svítok)
Sportnet|29. nov 2019 o 21:52

Presadili sa aj Hrehorčák a Mikúš.

PRAHA. Slovenský obranca Juraj Mikuš strelil dva góly vrátane víťazného v predĺžení a zabezpečil tak víťazstvo pre domáce Dynamo Pardubice 4:3 nad Plzňou v piatkovom stretnutí 23. kola českej najvyššej hokejovej súťaže.

Predposlední hokejisti Pardubíc ziskom dvoch bodov ukončili sériu piatich prehier.

Rozhodujúci gól zaznamenal aj ďalší slovenský obranca Milan Jurčina v drese lídra ligy Sparty Praha, v 56. minúte zvýšil na 3:2 a hráči Sparty zdolali Kladno na jeho ľade napokon 4:2.

Skóroval aj útočník Juraj Mikúš, no Litvínov prehral v Zlíne 1:3 v zápase, ktorý bol súbojom slovenských brankárov Mareka Čiliaka a Jaroslava Janusa. Z víťazstva sa po presnom zásahu nemohol tešiť ani Patrik Hrehorčák.

Třinec neuspel po prehre v Olomouci 1:3 v treťom stretnutí v sérii a nevyužil možnosť dostať sa na druhú priečku v tabuľke.

Česká Tipsport liga 2019/2020 - 23. kolo

Berani Zlín - Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Ferenc, 56. Fryšara, 59. Fořt - 12. Mikúš (Jánošík)

/Čiliak celý duel a 29 zásahov - Janus celý duel a 23 zásahov/

Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 28. Polák, 31. Polák (Graňák) - 1. Smoleňák, 8. Pavlík, 61. Klíma

HC Olomouc - Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 28. a 60 Knotek, 25. Nahodil,- 8. Hrehorčák (Gernát)

Rytíři Kladno - Sparta Praha 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 6. Machač, 26. Zelingr - 3. Dvořáček, 33. Košťálek, 56. Jurčina, 60. Rousek

Dynamo Pardubice - Škoda Plzeň 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Góly: 35. a 62. Mikuš, 13. Machala, 60. Holland - 42. Straka, 45. Vráblík, 47. Moravčík

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Dvojgólový obranca Mikuš rozhodol o výhre Pardubíc, Jurčina opäť skóroval