Hrošovský gólom pomohol Plzni k výhre v prvom kole českej ligy

Patrik Hrošovský (vľavo) odohral celý zápas.
Patrik Hrošovský (vľavo) odohral celý zápas. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. júl 2017 o 19:54

Slovenský futbalista zvyšoval na priebežných 2:0, Plzeň napokon pridala ešte ďalšie dva góly.

PRAHA. Slovenský futbalový stredopoliar Patrik Hrošovský skóroval pri triumfe Viktorie Plzeň 4:0 nad Duklou Praha v sobotňajšom stretnutí prvého kola najvyššej českej súťaže.

Kapitán Plzne zvýšil v 16. minúte na priebežných 2:0, v 81. minúte ho vystriedal Daniel Kolář. Okrem rodáka z Prievidze sa strelecky presadili Lukáš Hejda, Michael Krmenčík a Tomáš Hořava.

Česká liga - 1. kolo:

Plzeň - Dukla Praha 4:0
Góly:
10. Hejda, 16. Hrošovský, 33. Krmenčík, 42. Hořava
/Patrik Hrošovský hral do 81. minúty a v 16. minúte skóroval, Marek Bakoš (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov. Ivan Schranz absolvoval celé stretnutie, Frederik Bilovský hral do 77. minúty, Matúš Hruška (všetci Dukla Praha) sedel na lavičke náhradníkov/

Karviná - Jihlava 2:0
Góly:
34. Šisler (z 11 m), 57. Kalabiška
/Marek Janečka a Peter Štepanovský odohrali celý duel, Patrik Le Giang (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov. Matej Rakovan (Jihlava) odchytal celý zápas a v 54. minúte dostal žltú kartu/

Slovácko - Jablonec 1:1
Góly:
2. Zajíc - 19. Mihálik
/Patrik Šimko (Slovácko) absolvoval celý zápas. Jakub Považanec (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

Slavia Praha - Teplice 1:0
Gól:
9. Altintop (z 11 m)
/Dušan Švento (Slavia) a Martin Chudý (Teplice) sedeli na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Česko»Hrošovský gólom pomohol Plzni k výhre v prvom kole českej ligy