Hancko sa postaral o obrat Sparty, v prestrelke strelil až dva góly

Dávid Hancko sa teší po strelenom góle.
Dávid Hancko sa teší po strelenom góle. (Autor: Twitter AC Sparta Praha)
TASR, Sportnet|16. máj 2021 o 19:30 (aktualizované 16. máj 2021 o 22:05)

Čmelík vyrovnával proti Slavii.

PRAHA. Slovenský stopér Dávid Hancko výraznou mierou pomohol k triumfu Sparty Praha na trávniku FK Mladá Boleslav, keď pri víťazstve 5:4 v nedeľňajšom zápase 32. kola českej ligy strelil dva góly.

Hancko najprv v 54. minúte premenil pokutový kop a vyrovnal na 3:3, aby v 70. minúte po rohovom kope poslal Spartu definitívne do vedenia.

Rozhodujúci gól však strelil v nadstavenom čase Matej Polidar, keďže domáci udreli ešte v úplnom závere. Na body im to však už nestačilo.

Sparta si v tabuľke udržala druhú priečku o tri body pred Jabloncom.

Hancko skóroval už v druhom zápase za sebou. Predtým sa presadil proti Viktorii Plzeň, keď strelil rozhodujúci gól.

V tejto sezóne dosiahol v lige tri presné zásahy, ku ktorým pridal dve asistencie. Raz skóroval v Európskej lige aj MOL Cupe.

Futbalisti Plzne nezvládli ani druhý duel pod trénerskou taktovkou Michala Bílka, na ihrisku Pardubíc prehrali 0:3.

V uplynulých štyroch stretnutiach tak získali iba bod a skomplikovali si snahu o účasť v európskych súťažiach.

Slovenský stredopoliar Karvinej Lukáš Čmelík vyrovnal na 1:1 v zápase na ihrisku Slavie Praha a uzavrel skóre duelu. Slavia má už istý titul, Karviná účasť v lige i v budúcom ročníku.

Česká Fortuna liga - 32. kolo:

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 4:5

Góly: 12. a 43. Škoda, 48. Zmrhal, 90. Budínský - 9. Wiesner, 40. Moberg Karlsson, 54. a 70. Hancko (prvý z 11 m), 90. Polidar

/Samuel Dancák (Mladá Boleslav) odohral celý zápas/

/Dávid Hancko (Sparta) odohral celý zápas a strelil dva góly/

FK Teplice - České Budějovice 2:0 (0:0)

Góly: 48. Moulis, 74. Mareček

/Martin Králik (České Budějovice) odohral celý zápas a v 69. minúte dostal žltú kartu/

Tabuľka

Domov»Futbal»Česko»Hancko sa postaral o obrat Sparty, v prestrelke strelil až dva góly