Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Čerepovec Slovan k ničomu nepustil a vyhral 3:0

Za Slovan nastúpil aj Svatoš. (Autor: SITA)
Tomáš Prokop|26. jan 2013 o 17:04

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali s Čerepovcom aj druhý zápas v sezóne. Súper sa mu vzdialil v boji o piate miesto Západnej konferencie na šesť bodov.

Hokejisti Čerepovca ukázali aj v Bratislave, že Slovan im ako súper sedí. Domáci tím od začiatku zápasu k ničomu nepustili a vyhrali jasne 3:0. Napodobnili tak zápas z konca jesene, keď vyhrali na vlastnom ľade 6:0.

Hostia výborne korčuľovali a zodpovedne sa vracali, Slovan nepustili počas celého stretnutia takmer do žiadnej šance. Už v tretej minúte sa ujali vedenia a postupom času strelili ďalšie dva góly, na ktoré potrebovali len sedemnásť striel.

„Hráčom nemôžem odoprieť bojovnosť. V obrane nám chýbala sila a agresivita. Bolo pozitívne, že hokejisti sa nepoložili a hrali do konca, za čo ďakujem aj fanúšikom, ktorí nás opäť skvele povbudzovali,“ hovoril tréner Rostislav Čada.

V tretej tretine mali postupne hokejisti Sevrstaľu ďalšie šance, ale Slovan podržal opäť dobre chytajúci Jaroslav Janus.

„V súťaži nemáme obľúbených a neobľúbených súperov. Bohužiaľ sme nezvládli s Čerepovcom aj druhý zápas,“ dodal Čada.

Slovanu nepomohol ani Marek Svatoš, ktorý nastúpil na súťažný zápas po takmer dvoch rokoch. „Bolo to nič moc, z jasnej prehry sa musíme poučiť. Nemyslím si, že to bol súper, ktorý by nám nesadol. Robili sme chyby, ktoré potrestali,“ skonštatoval skúsený útočník, ktorý hral v druhom útoku spolu s Olveckým a kapitánom Bartovičom.

Bolo cítiť, že mu chýba zápasová prax. Snažil sa korčuľovať, ale dostal sa len k jednej strele. V tretej tretine mal šancu po pravom krídle ale prestrelil bránku. „Rozbiehal som sa pomaly, ale postupne som sa cítil lepšie. Ale myslím si, že v ďalších zápasoch sa to zlepší. Krátke striedania mi vyhovovali. Je lepšie sa udržať v tempe za tridsať sekúnd, namiesto toho, aby som bol na ľade dlhšie.“

Čerepovec sa tak vzdialil Slovanu v boji o piate miesto Západnej konferencie už na šesť bodov.

Slovenský tím odohrá v základnej časti ešte tri domáce zápasy. Najbližšie nastúpi v pondelok o 19.00 proti Dinamu Minsk, ktoré vyhralo dnes na ľade Levu Praha 2:1.

Slovan Bratislava - Severstal Čerepovec 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 3. Kazionov (Ketov), 25. Berdnikov (Kiselevič, Kazionov), 37. Rjazancev (Ketov, Kazionov)

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Mihálik, Švarný, Luža - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, Ölvecký, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Mikúš, Preisinger, Daňo

Severstaľ Čerepovec: Košečkin - Kiselevič, Laakso, Čáslava, Rjazancev, Andersen, Jegoršev, Stasenko, Popov - Ketov, Kazionov, Šipačjov - Videll, Berdnikov, Anisin - Bergfors, Medvedev, Zemčenko - Alexejev, Fedosejev, Kazakovcev

Súvisiace články