Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Čechov - to sú v KHL bitkári na korčuliach

Mužstvo Čechova sa začiatkom novembra predviedlo aj na ľade v Poprade. Domáci HC Lev vyhral 6:3, hostia v závere vyvolali bitku. (Autor: HCLEV.EU)
Ondrej Gajdoš|28. nov 2011 o 19:30

V Rusku silnejú hlasy za vylúčenie Víťaza Čechov z KHL.

BRATISLAVA. Hoci je Víťaz Čechov posledný v Západnej konferencie KHL, v ruskej tlači má aj v týchto dňoch najväčšie titulky. V sobotu prehral s Traktorom Čeľabinsk 1:5 a kanadskí bitkári v domácom tíme v závere bili „traktoristov“ ako zmyslov zbavení.

Disciplinárna komisia KHL udelila Chrisovi Brennanovi trest 12 zápasov, Jeremy Jablonski si nezahrá 8 stretnutí a ruský obranca Aleksandr Sazonov bude chýbať v jednom dueli.

Keďže bitky Čechova sa opakujú, silnejú hlasy za jeho vylúčenie z KHL.

Bili sa aj brankári

Zápas Čechov - Čeľabinsk mal normálny priebeh až do poslednej minúty, keď Jablonski ľavačkou zboku zasiahol do tváre nič netušiaceho Riazanceva.

„Dostal knokaut,“ povedal pre denník Sovetskij Sport lekár tímu hostí Vadim Čupa. „Našťastie nemal otras mozgu.“

O niekoľko sekúnd Brennan začal naháňať po ľade Buturlina. Keď mu útočník Čeľabinska unikol, tak schytil Mamina a zasadil mu zopár úderov. Na ľade sa vytvorili dvojice hráčov. Dokonca aj kanadský brankár Čechova Matt Dalton prikorčuľoval k náprotivkovi Michaelovi Garnettovi a pustil sa do krajana. Po niektorých súbojoch zostala na ľade krv.

Tréner zapadá k tímu

Čechov už vlani pobúril fanúšikov i funkcionárov ruského hokeja, keď jeho zámorskí hráči vyvolali bitku s Jágrovým Omskom. V tejto sezóne pokračuje v trende. Pästiari na korčuliach Jablonski, Brennan, Tarnasky a Mirasty viac nehrajú, ako hrajú, každú chvíľu majú tresty. Zapadá k nim aj tréner Andrej Nazarov, ktorý sa v Minsku s hokejkou v ruke pustil do divákov za striedačkou a potom stál v dvoch zápasoch.

„Jablonski by si za knokaut na Riazanceva zaslúžil trest do konca sezóny,“ hneval sa generálny manažér Čeľabinska Jevgenij Cybuk. „A okrem hráčov by mal niesť následky aj klub, že rok čo rok angažuje bitkárov. Mala by sa tým zaoberať Rada riaditeľov klubov. Lebo raz sa to celé skončí tak, že niekoho vážne zrania.“

Súvisiace články