8.Nelson OliveiraPortugalsko+ 2:10 min
9.Tony MartinNemecko+ 2:27 min
10.Stefan KüngŠvajčiarsko+ 2:47 min
46.Ján Andrej CullySlovensko+ 10:55 min

HARROGATE. Austrálsky cyklista Rohan Dennis obhájil v britskom meste Harrogate titul majstra sveta v časovke. Rovnako ako pred rokom na šampionáte v rakúskom Innsbrucku triumfoval dominantným spôsobom.

Druhý skončil s odstupom 1:09 minúty Belgičan Remco Evenepoel, bronz získal Talian Filippo Ganna.

Lampaert a Campaenerts spadli

Šampionátová časovka mala dĺžku 54 kilometrov, viedla z Northallertonu do Harrogate a mala prevýšenie 684 metrov.

Na rozdiel od utorňajšej rovnakej disciplíny žien sa išla po suchej vozovke.

Napriek tomu sa viacerí pretekári nevyhli pádom, na zemi skončili z favorizovaných cyklistov Belgičania Yves Lampaert či Victor Campaenerts.

MS v cyklistike - časovka Elite: Najlepšie momentky: fotogaléria

25.9.2019

Za očakávaniami výrazne zaostal čerstvý víťaz Vuelty Slovinec Primož Roglič, ktorý obsadil dvanáste miesto s odstupom troch minút.

Po páde na Vuelte sa do najlepšej formy nedostal štvornásobný majster sveta Tony Martin z Nemecka, ktorý obsadil deviate miesto.

Slovák Ján Andrej Cully skončil na 46. priečke s odstupom 10:55 minúty.

Tour opustil po konflikte s členmi tímu

Zlatému Dennisovi neuškodila ani dlhšia súťažná prestávka. Na významnejších pretekoch neštartoval od Tour de France.

Tú predčasne opustil po konflikte so svojím tímom Bahrain-Merida.

"Príprava nebola ideálna. Skôr som sa snažil pripraviť po mentálnej stránke. Išiel som podobne ako pred rokom, vedel som, že je to dobrý plán. V kopcoch som sa snažil ísť trochu s rezervou. Podal som perfektný výkon. Po Tour de France som počul na moju osobu veľa kritiky, triumf je pre mňa veľkým zadosťučinením," tešil sa pri mikrofóne Eurosportu Dennis.

Zatiaľ čo 29-ročný Dennis pridal k piatim medailám v tímovej časovke z MS druhé individuálne zlato, iba 19-ročný Evenepoel potvrdil status hviezdy budúcnosti a k titulu časovkového majstra Európy z Alkmaaru pridal striebro z MS v Yorkshire.

Bronzový Talian Ganna dosiaľ zbieral medaily iba v dráhovej cyklistike, je to trojnásobný majster sveta v stíhačke jednotlivcov.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Majstrom sveta v časovke je opäť Dennis, medailu získal aj mladík Evenepoel