Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Brankár Petrohradu: Vďaka Bohu, že Poprad nevyrovnal

Petr Průcha pred bránkou HC Lev. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 24. dec 2011 o 11:10

Český reprezentačný brankár JAKUB ŠTEPÁNEK (24) v drese hviezdneho SKA Petrohrad predviedol svoje kvality. V prvom súboji s HC Lev vychytal čisté konto. V druhom vo štvrtok dostal dva góly, ale v hektickom závere fantastickými zákrokmi zabránil domácim vy

rovnať.

Súhlasíte, že Poprad mal šancu vás zdolať?

"Hlavne, že máme tri body. Za druhú polovicu zápasu sme si ich však možno ani nezaslúžili, remíza bola asi spravodlivejšia, najmä Poprad by si bod asi zaslúžil. Polovicu zápasu sme mali duel vo vlastných rukách, potom sme ho nepochopiteľne takmer pustili. Môžeme ďakovať Bohu, že Poprad nevyrovnal. Boli sme pod veľkým tlakom.

Bol kľúčovým momentom aj nepremenený nájazd Kanaďana Sigaleta v druhej tretine, pri ktorom ste mali dosť šťastia?

"Bol. Mal som šťastie, puk sa zastavil tesne pred bránkovou čiarou. Betónami som ho akurát stihol zbrzdiť."

Vyhlásili Vás za najlepšieho hráča SKA, chválili Vás i Popradčania, ako hodnotíte svoj výkon?

"Puky ma dosť triafali, mal som šťastie, ktoré potrebujete. Horko-ťažko sme sa ubránili, ale splnili sme cieľ, s ktorým sme pod Tatry cestovali."

Zaskočili vás domáci svojou aktivitou v tretej časti?

"Skomplikovali sme si to sami. Nechcem tím Leva zhadzovať, ale naša kvalita je o niečo vyššia. Súper hral to, čo sme mu dovolili, vycítil šancu a jeho hráči nás prehrávali. Asi sme vývoj duelu podcenili a mohli sme byť riadne potrestaní. Musíme sa z toho poučiť a do ďalších zápasov sa zlepšiť."

Mierilo na vás tridsať striel, cítite po takomto dueli i únavu?

"Bol som práve na reprezentačnom zraze a tento zápas bol mojim štvrtým za týždeň. Človek to pocíti, ale keď sa dostanete do zápasu, necítite to. Po zápase na izbe však iste budem riadne zmorený."

Ako vnímate atmosféru na popradskom štadióne?

"Je to tradičná česko-slovenská atmosféra, ako som na ňu zvyknutý z českej extraligy. Pod Tatrami sa mi hralo dobre"

V poslednom období sa hovorí o uzavretí českej extraligy. Čo si o tom myslíte?

"Ak sa mám vyjadriť úprimne, je to riadna kravina. Je to hra, má sa súťažiť, nie aby sa dva mesiace pred záverom rozpredal tím a mužstvá hrali s juniormi za pár „babiek“, ktorí budú radi, že hrajú extraligu. Je to nedôstojné."

Ako sa vám žíje v Petrohrade a ako vnímate pôsobenie v tíme?

"Som spokojný. Petrohrad je krásne mesto, európske, i keď je niekedy poznať, že je to Rusko. Z ruských miest je však určite najkrajšie. Domov to mám dve hodiny lietadlom, priamym spojom, nemusím prestupovať niekde na Sibíri."

Průcha: Petrohrad je najlepšia organizácia v KHL

Je odchovancom pardubického hokeja, päť sezón odohral v NHL, vlani neodolal bohatému SKA Petrohrad. Dnes patri v tíme lídra KHL k najproduktívnejším hráčom. Český krídelník PETR PRŮCHA(29).

V zápase s Popradom ste boli dlho lepším tímom, čo sa stalo, že ste sa dostali na konci pod tlak?

"Zápas sme mali pod kontrolou, ale v tretej tretine sa zdalo, akoby sme hrali celý čas v oslabení. Dosť sme faulovali, prestali sme korčuľovať, nechali sme súpera dostať nás do tlaku a domáci to využili."

Kedy ste vedeli, že zápas pre Vás už dopadne dobre?

"Až teraz v kabíne (smiech)."

Nastalo z Vašej strany za stavu 3:0 akési uspokojenie?

"Dva-tri krát za sebou sme šli do oslabenia, súper zacítil šancu, potom je ťažké sa z tlaku vymaniť. V takejto situácii hráme na istotu, keďže sme vo vedení, pritom súper hrá vabank. Domáci hrali svoj štýl naozaj dobre a zaskočili nás. Našťastie sme sa ubránili."

Ako ste zatiaľ spokojný s priebehom sezóny v tíme Petrohradu?

"Sme na prvom mieste, takže dôvody na spokojnosť iste sú. Navyše, SKA je určite jedna z najlepších, ak nie najlepšia organizácia v KHL."

Pomáha Vám, že trénerom mužstva je krajan Miloš Řiha?

"Pre mňa je to rozhodne výhoda. Nehovorím totiž po rusky, môžeme si potom všeličo dovysvetlovať."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články