1 - 2
0:1, 1:1, 0:0
Slovensko na MS v hokeji 2021

Proti Britom neinkasoval, Konrád však musel predčasne striedať

Brankár Branislav Konrád v zápase Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2021. (Autor: TASR)
Sportnet|23. máj 2021 o 12:25 (aktualizované 23. máj 2021 o 13:50)

Hudáček nastúpil o deň skôr než sa plánovalo.

RIGA. Brankár Branislav Konrád nedochytá zápas Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2021.

Bránku opustil po prvej tretine, po ktorej Slovensko vyhrávalo 1:0. Slováci nakoniec zápas zvládli, keď vyhrali 2:1.

Konrád mal v závere úvodnej tretiny zdravotné problémy. Svedčili o tom bolestivé grimasy, ktoré bolo vidieť aj cez masku.

Zrejme si zranil slabiny. Z tribúny sa na striedačku presunul tretí slovenský brankár Adam Húska.

Konrád však zostal v bránke až do prestávky. Britskí hokejisti ho preverili len dvoma strelami, ani jednu za svoj chrbát nepustil.

Konráda nahradil v bránke Slovenska Július Hudáček, ktorý nastúpil o deň skôr než sa očakávalo.

Tréneri ho zrejme plánovali nasadiť až na pondelňajší zápas proti Rusku.

Konrád odchytal aj úvodný duel na šampionáte, v ktorom Slovensko zdolalo Bielorusko 5:2. Kryl 32 z 34 striel s úspešnosťou 94,12 percenta.

Domov»MS v hokeji 2021»Proti Britom neinkasoval, Konrád však musel predčasne striedať