Radivojevič by Z voleja zobral Bownsa na voľné miesto do Dukly

Ben Bowns bol hviezdou zápasu Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2021. Chválil ho aj Branko Radivojevič.
Ben Bowns bol hviezdou zápasu Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2021. Chválil ho aj Branko Radivojevič. (Autor: TASR, AP)
Stanislav Benčat, Sportnet|23. máj 2021 o 15:30

Hosťami talk šou Z voleja boli Branko Radivojevič a Rastislav Pavlikovský.

BRATISLAVA. Žiadna gólová smršť sa proti outsiderovi nekonala. Slovenskí hokejisti sa na víťazstvo 2:1 s Veľkou Britániou na majstrovstvách sveta poriadne natrápili.

Bývalí úspešní slovenskí reprezentanti Branko Radivojevič a Rastislav Pavlikovský hodnotili druhý zápas Slovákov na šampionáte v talk šou Stana Benčata Z voleja.

„Celý zápas sme boli lepším tímom. Akurát sme trochu pohoreli v koncovke, ktorá nás trápila aj v príprave," uviedol Radivojevič.

Po expresnom úvodnom góle Hrivíka očakával Pavlikovský jednoznačný priebeh stretnutia.

Napokon sa ale zverenci Craiga Ramsayho až do posledných sekúnd triasli o výsledok.

„Myslel som, že to bude pohodový zápas. Veril som, že chlapci nastrieľajú veľa gólov a urobia si sebavedomie do ďalšej časti turnaja. Skomplikoval nám to ale brankár Bowns, ktorý chytal výborne," zhodnotil majster sveta z Göteborgu.

Brankára Britov vyzdvihol aj Radivojevič, ktorému chýbala na slovenskej strane väčšia drzosť a clonenie pred bránkoviskom.

Na otázku, či by si ako športový manažér Dukly Trenčín vedel Bownsa predstaviť vo svojom tíme dal jednoznačnú odpoveď.

Stále hľadáme v Dukle brankára. Budeme ho sledovať ďalej a uvidíme," pousmial sa Radivojevič.

Aj vďaka výkonom brankára živili britskí hokejisti nádej na bodový úlovok až do samého záveru.

„Tým, že to bolo tesné, si začínali stále viac dovoľovať. Naši chlapci aspoň zistili, že na turnaji vôbec papierové predpoklady nehrajú žiadnu úlohu, čo potvrdila aj výhra Lotyšov s Kanadou," vravel Pavlikovský.

Slovenským hokejistom na psychike nepridalo ani zranenie brankára Branislava Konráda. Toho musel po prvej tretine vystriedať Július Hudáček.

„Konrádovo zranenie mohlo súvisieť aj s tým, že nebol v takej permanencii ako Bowns, na ktorého išlo veľa striel. Julo je ale skúsený brankár. Hoci dostal hneď na začiatku gól má veľkú odolnosť a potom si to už dokázal postrážiť," povedal Pavlikovský.

Talk šou Z voleja

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2021»Radivojevič by Z voleja zobral Bownsa na voľné miesto do Dukly