Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Boxeri si to rozdali v Košiciach. Účasť spestrili Ukrajinci

Košičan Pavel Jaroň (vľavo) po víťaznom súboji s boxerom z Lučenca. (Autor: Pavol Janočko)
Rudolf Rondzik|Publikované 6. feb 2020 o 08:55

Niektorí borci vstúpili do súťažného ringu prvýkrát.

KOŠICE. Telocvičňa košickej Hotelovej akadémie bola dejiskom druhého kola 2. ligy boxu.

Podujatia sa zúčastnili borci z 13 klubov východnej časti Slovenska, doplnených aj boxermi z Ukrajiny.

Frankovič ukázal bojovnosť

„S radosťou môžeme konštatovať, že i vďaka vedeniu HA na Južnej triede v Košiciach sme mohli usporiadať kvalitné podujatie pre všetkých vyznávačov tvrdých pästí. Pre samotných pretekárov všetkých kategórií, vrátane dievčat, ale i pre prítomných divákov, ktorí slušne zaplnili tribúnu telocvične," vykreslila súčasná „duša" košických pästiarov Pavol Janočko.

„Z východoslovenského regiónu mali v súbojoch svojich zástupcov kluby z Vranova, Stropkova, Prešova, Kamenice nad Cirochov, Michaloviec, Spišskej Novej Vsi, Giraltoviec, Ždane a Košický box Club z Košíc. Stredné Slovensko reprezentovali športovci z Lučenca, Ružomberka a Zvolena.

„Jednotlivé duely dvíhali divákov zo stoličiek, no úplný vrchol zažili najmä v mužských súbojoch víťazného Jalča (ŠK Miko Fit Box Kamenica n/C) a zvolenského Kostúra, či prešovského Labaška, ktorý zdolal Zajaca (ŠK Miko). Rovnako zaujal Frankovič z nášho Košický box Clubu, ktorý síce podľahol ukrajincovi Kušarenkovi, no ukázal obrovskú chrabrosť a nepoddajnosť," priblížil majstrovské zápolenia Janočko.

„Náš klub reprezentovalo sedem borcov - Káľavský, Turzák, Girovský, Adam a Daniel Frankovičovci, Fedirko a Jaroň," vymenoval Janočko košické zastúpenie.

„Polovica z nich nastúpila do súťažného ringu vôbec po prvýkrát a nesklamali. Medzi povrazmi ukázali všetko svoje umenie získané z poctivej prípravy."

Ďalšie kolo sa uskutoční 29. februára v Ždani.

Autor: Rudolf Rondzik

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.