Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Bouchardovej kríza pokračuje. Na kurte to nie som ja, vraví

Kanaďanke Eugenie Bouchardovej sa tento rok vôbec nedarí. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 27. máj 2015 o 08:00

Kanaďanka sa vlani v októbri vyšplhala na piate miesto rebríčka WTA. Tento rok však má bilanciu víťazstiev a prehier 7-10.

PARÍŽ. Vlani sa ako prvá kanadská tenistka v histórii prebojovala do wimbledonského singlového finále. A v októbri sa vyšplhala na piate miesto svetového rebríčka WTA.

Táto sezóna je však pre Kanaďanku Eugenie Bouchardovú ako zo zlého sna. Na turnaji v Ríme síce prerušila šnúru šiestich prehier za sebou, ale na Roland Garros skončila hneď v 1. kole.

Nestačila na domácu Francúzku Kristinu Mladenovicovú.

Zostrih zo zápasu Bouchardovej s Mladenovicovou.

Na antuke vyhrala Bouchardová na jar iba jediný zápas. Jej tohtoročná bilancia je 7:10. "Pravdupovediac, ani neviem, čo by som k tomu povedala. Čakala som, že táto sezóna bude ešte úspešnejšia ako tá vlaňajšia, opak je však pravdou," povedala Kanaďanka v rozhovore pre oficiálnu stránku Roland Garros.

"Na kurte to nie som ja, necítim sa vo svojej koži. Nie som dostatočne uvoľnená. V Paríži som sa cítila predsa len o niečo lepšie ako v Ríme, o to väčšie je moje sklamanie z predvedeného výkonu," priznáva.

"Dôležité je rýchlo zabudnúť na neúspešnú sériu. Raz sa to musí zlomiť. V tenise je každý pondelok pre hráčov novou šancou. Víťazstvá a pády jednoducho patria ku kariére športovca. Človek musí byť trpezlivý."

eugenie_tasrap.jpg

Eugenie Bouchardová prežíva krízu. FOTO - TASR/AP.

Mladenovicová aj vlani na parížskej antuke obrátila naruby papierové predpoklady. Vtedy vyradila vtedajšiu svetovú dvojku Číňanku Na Li.

V utorok v druhom sete síce dovolila Bouchardovej znížiť z 5:0 na 5:4, no v koncovke slávila úspech. "Proti Bouchardovej som mala špeciálnu taktiku a jasný plán, ako ju zdolať. Do bodky som ho splnila," vraví.

"Nikdy nie je jednoduché ukončiť takýto zápas. Sú to nervy, fanúšikovia sa už nevedia dočkať, kedy to doklepnete. Genie mala vlani výnimočnú sezónu, neúspešné tohtoročné výsledky jej trochu zrazili sebavedomie. Robila som na kurte veci, ktoré nemá rada, čo bol kľúč k úspešnému výsledku," dodala.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články