Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Borga pohrýzol priateľov pes Vlk

SITA|Publikované 11. jún 2007 o 11:01

LIVERPOOL 11. júna (SITA) - Legendárny bývalý švédsky tenista Björn Borg si napokon od utorka nebude môcť zahrať na exhibícii v anglickom Liverpoole. Pri grilovaní v záhrade jeho domu na predmestí Štokholmu ...

LIVERPOOL 11. júna (SITA) - Legendárny bývalý švédsky tenista Björn Borg si napokon od utorka nebude môcť zahrať na exhibícii v anglickom Liverpoole. Pri grilovaní v záhrade jeho domu na predmestí Štokholmu totiž 51-ročného držiteľa jedenástich grandslamových trofejí pohrýzol do pravej nohy pes jedného z jeho prítomných kamarátov. Zviera s menom Vlk náhle napadlo Borgovho zlatého retrievra Liptona. Bývalý líder svetového renkingu bol zranený pri pokuse o ukončenie tejto potýčky. Tenistovi museli ošetriť rany v nemocnici, nasadili mu antibiotiká a naordinovali tri týždne pokoja.

Víťaz Wimbledonu 1976 - 1980 nehral na tráve 26 rokov od prehry vo finále kultového londýnskeho turnaja v roku 1981 s Američanom Johnom McEnroom. Teraz si mal na úvod zmerať sily s Austrálčanom Patom Cashom a už bolo vypredaných všetkých 3500 vstupeniek. "To je naozaj neuveriteľné. Aký by ste stanovili kurz na to, že vás tri dni pred takouto udalosťou pohryzie pes?" cez bolesť sa zasmial B. Borg a dodal: "Som veľmi sklamaný. Počas ostatných štyroch mesiacov som poctivo trénoval a na návrat na trávu som sa tešil." Ďalšími súpermi víťaza 61 turnajov na okruhu ATP mali byť Rumun Ilie Nastase a Američan Peter Fleming. Liverpoolské podujatie pod patronátom radnice priláka každoročne približne 20 000 návštevníkov.

Začiatkom apríla 2007 pes zranil čilského tenistu Fernanda Gonzáleza. Finalista januárového grandslamového turnaja Australian Open bol na jednej z rušných ulíc metropoly Santiago svedkom toho, ako automobil zrazil zatúlané vzrastom menšie zviera. Vtedy piaty hráč singlového renkingu sa rozhodol odviezť zraneného psa k veterinárovi, ale zviera mu v šoku zranilo malíček na pravej ruke.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.