Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Bitkár Čechova dostal dištanc, tak z neho spravia trénera

Jeremy Yablonski (Autor: theglobeandmail.com)
Sportnet|30. nov 2011 o 14:38

Útočník Víťaza Čechov Jeremy Yablonski sa po dištanci do konca základnej časti možno stane trénerom problémového klubu KHL.

BRATISLAVA. Šéf KHL Alexander Medvedev ho označil za podlého hráča a udelil mu dištanc do konca základnej časti. Vyhlásený bitkár Jeremy Yablonski však dlho bez práce neostane. V blízkej dobe by sa mal stať jedným z trénerov svojhu tímu Víťazu Čehov.

"Poviem vám jedno tajomstvo, Jeremy sa stane jedným z našich trénerov, ktorý bude mať na starosti fyzickú prípravu hráčov," povedal pre ruský denník Sport - Express tréner klubu Andrej Nazarov.

Yablonski sa správa na ľade ako zviera a viacero odborníkov si myslí, že v Čechove bude hráčov len učiť ako sa biť. Hráč sa k novej pozícii zatiaľ nevyjadril. V tejto sezóne môže hrať už len v tom prípade, že by sa klub z okolia Moskvy prebojoval do play off.

Vedenie KHL chce kvôli podobným hráčom ako Yablonski obmedziť vstup Američanov a Kanaďanov do súťaže. Uvažuje sa, že v lige by mohli hrať len hokejisti so skúsenosťami z NHL, ktorí v profilige odohrali najmenej osemdesiat duelov.

"Zaujímavá myšlienka, ale ťažko aplikovateľná. Ťažko môžete určiť či je niekto nebezpečný. Často to je subjektívna vec," reagoval na iniciatívu Nazarov.

O Yablonského osude rozhodne vedenie Víťaza Čechov v najbližšom čase. Jeho prípadný posun do realizačného tímu však bude musieť odobriť vedenie KHL.

Súvisiace články