6.

Julia Simonová

Francúzsko

+ 43,1 s (3)

LENZERHAIDE. Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová zvíťazila v nedeľných pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km na podujatí Svetového pohára v Lenzerheide.

Po predchádzajúcich triumfoch v šprinte a stíhačke tak zaknihovala vo švajčiarskom stredisku víťazný hetrik.

Braisazovú-Bouchetovú nerozhodil ani zaseknutý náboj počas druhej streľby. Vďaka čistým položkám vyhrala pred dvojicou Švédok, druhá skončila s odstupom 5,5 sekundy a dvoma chybami na strelnici Elvira Öbergová, tretia finišovala jej staršia sestra Hanna Öbergová, ktorá takisto minula dva terče.

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Dvadsaťsedemročná Francúzka dosiahla ôsme víťazstvo v kariére v prestížnom seriáli, štvrté v mass pretekoch.

Na piatej priečke skončila Ingrid Landmarková Tandrevoldová (+ 29,7 s), ktorá tak prepustila vedenie v celkovom poradí Braisazovej-Bouchetovej. Tá má na čele klasifikácie desaťbodový náskok pred Nórkou.

O 14.45 h sú v Lenzerheide na programe preteky mužov s hromadným štartom na 15 km.